ВОНИ ПРОСЛАВЛЯЮТЬ РІДНУ СВІТЛОВОДЩИНУ

Якось три роки тому директор Світловодської дитячо-юнацької спортивної школи Василь Мороз запропонував колишній вихованці школи, яка мала високі результати з гімнастики, Софії Стаценко зайнятися викладацькою діяльністю. Так у Світловодській ДЮСШ з’явилася секція з художньої гімнастики, де успішно тренуються дівчатка від 6 до 18 років.
Пані Софія художньою гімнастикою займалася в Світловодську у відомих в місті тренерів Людмили Чучупаки та Світлани Пустовойт. Це були часи, коли художня гімнастика у нашому місті була піднесена на високий рівень. Та за часів перебудови  в Україні відбувалося багато змін, і не завжди  на краще. У ті часи зникла у нашому місті і секція гімнастики. Відродження цього виду спорту відбувалося поступово завдяки студентам факультету фізичного виховання Кіровоградського педагогічного університету ім. Винниченка. Випускникам вишу, які навчалися на бюджеті, потрібно було відпрацювати за фахом обов’язкових три роки. Так, за ініціативи Василя Мороза, у Світловодській ДЮСШ знову почали займатися гімнастикою.
Два тренери загалом відпрацювати 6 років, а далі постало питання: хто ж продовжить цю справу? Ось тоді і з’явилася тренер-викладач Софія Стаценко.
Вона взяла дівчаток, які вже займалися гімнастикою, набрала іще і почала працювати.
Весною у Світловодську проходитиме традиційний чемпіонат КДЮСШ №1 м. Світловодськ серед юніорів з художньої гімнастики «Весняночка 2019». Цього року він буде ювілейним – 10-им. А це означає, що вже 10 років у місті успішно розвивається гімнастика – один із найскладніших видів спорту.
Є вже і досягнення у цьому виді спорту. Під керівництвом Софії Стаценко дві спортсменки виконали норматив кандидатів у майстри спорту з художньої гімнастики – сестри Софія і Анастасія Письменні. У минулому році отримали перший дорослий розряд і нині працюють над програмою кандидата в майстри спорту Анастасія Василенко, Єлизавета Лісовенко, Влада Смоляр і Злата Христенко.
Щодо молодшої групи, та Софія Стаценко наразі працює зі спортсменками над тим, аби в цьому році здати нормативи на звання «Юний гімнаст» і вони далі вже підуть на дорослі розряди. Найбільші шанси отримати це звання мають Анна Сич, Стефанія Руденко, Аліна Шевченко та Марія Остояч. Це вже ті вихованці, яких підготувала Софія Стаценко і покладає на них великі надії.
– Всі дівчатка, з якими я працюю, дуже старанні і талановиті. Вони наполегливо ідуть до своєї мети, а я, звісно, намагаюся їм передати всі свої знання і вміння. І в нас це непогано виходить, – говорить пані Софія.
Щоб спортсмени розвивалися, виховували спортивний характер, тренер намагається завжди вивозити своїх вихованок на змагання різних  рівнів. Так вони мають можливість і свою майстерність продемонструвати, і повчитися в інших. В цьому тренеру допомагають батьки спортсменок, адже витрати майже на всі поїздки, а також на харчування та проживання, костюми оплачуються із батьківської кишені. Незважаючи на те, що на дитячо-юнацьку спортивну школу виділяють коштів і з міського бюджету. Цього року, знову ж таки, завдячуючи батькам, команді гімнасток вдалося пошити костюми з логотипом Світловодської дитячо-юнацької спортивної школи.
– І я, і вихованці секції художньої гімнастики,і їхні батьки щиро дякуємо народному депутату України Олесю Довгому за те, що за його допомогою у нас з’явилися дзеркала. Відтепер наші спортсмени мають змогу повноцінно тренуватися, слідкувати за собою під час тренування, а це дуже важливо. Сподіваюся, що і місцеві меценати долучаться до цієї благородної справи. А ми, в свою чергу, обіцяємо наполегливо працювати і прославляти нашу рідну Світловодщину на спортивних змаганнях різних рівнів, – на завершення нашої розмови сказала Софія Стаценко.
Світлана Калугіна.

 

Поширити
"Вісті Світловодщини"