Впевнено крокуємо у майбутнє

Квест «Крок в майбутнє» проходив 19 жовтня в рамках ініціативи проекту Meet and Code.

Організаторами заходу стали ГО «Громадське телебачення Світловодська» та Світловодський політехнічний коледж ЦНТУ за активної підтримки It-компанії Riversoft м. Кременчук.

Мета Meet and Code – показати дітям і молоді віком від 8 до 24 років світ програмування та інформаційних технологій. Заходи у рамках ініціативи призначені для того, щоб продемонструвати дітям і молоді, як із допомогою програмування можна втілити найсміливіші творчі ідеї. Завдяки Meet and Code вони мають змогу дізнатися, як ІТ працюють і впливають на повсякденне життя. Через дослідження широкого спектру технологій, цифрових тем і програмування вони зможуть розвинути навички, необхідні в сучасному світі. Ініціатива Meet and Code проводиться за фінансування корпорації SAP. В Україні проект реалізовується разом із Ресурсним центром ГУРТ, який є партнером Глобальної мережі TechSoup.

На запрошення взяти участь у квесті зголосилися 7 команд з міста (школа №2 «Бобри-ерудити», школа №3 «Компілятор коду», школа №5 «Oscorp», школа №7 «Click and Tick», школа №10 «Програмісти» та збірна «Міжгалактична збірна» і 2 команди з району – «Павлівські хакери» та «Волошки» Глинського НВК.

Це була цікава подорож з комп’ютерними пригодами: знайомство з 3D-принтером, можливість взяти участь у збиранні системного блоку, розшифровка закодованих повідомлень, допомога у ремонті мережі.

Незвично взяти участь в цьому іспиті, де вимоги аж ніяк не для школярів. В ході гри діти змогли отримати відповіді на запитання про такі невідомі поняття як IoT (Інтернет речей), Blockchain (технологія, за якою працюють криптовалюти), AI (штучний інтелект), іншу цікаву інформацію.

Школярі не просто грали, а заробляли квесткоїни (валюта квесту), кількість яких по закінченню і визначила переможців. Ними стали команди «Компілятор коду» (Спеціалізована ЗОШ №3, під керівництвом Глушко А.І.), команда «Бобри-ерудити» (ЗОШ №2 під керівництвом Книш О.С.) та команда «Програмісти» (ЗОШ №10, вчитель Литвиненко О.С.). Переможці отримали корисні призи: флешки, ігрові миші та навушники. Всі команди отримали грамоти та подяки. Діти мали змогу спостерігати за роботою 3D-принтера та роботизованої руки. Завершилась подія дружнім чаюванням із солодощами.

Велика подяка IT-компанії Riversoft м. Кременчук за постійну підтримку передових ідей та освітніх проектів. Безперечна подяка адміністрації коледжу, який ось вже 3-ій рік відкриває двері для дітей з проекту Code Club UA, які хочуть навчитись програмувати.

Майбутнє швидко змінюється, а освіта не завжди встигає за ним. Задача суспільства – прокинутися та підготувати наступне покоління до того, що станеться. Ми маємо безпосередньо долучатися до формування освіти наших дітей. Чого ми повинні навчати наступне покоління у цей новий вік технологій штучного інтелекту й ботів? На думку одного з футурологів Метта Баскелла, є чотири правила, якими потрібно керуватися: вони мають навчитися приймати зміни і бути в захваті від них; їхню творчість потрібно заохочувати та підтримувати; потрібно визнати, що працювати розумно краще, ніж працювати багато; фізичну роботу слід поважати, а не зневажати.

Оксана Гуцаленко.

Фото: Ніна Сокуренко.

Поширити
"Вісті Світловодщини"