Все розпочалося із маленької теплиці

У Захарівці кілька господарств спеціалізуються на вирощування сільськогосподарських культур.  Серед них – і господарство молодого сільгосппідприємця Андрія Хомецького.
Андрій Хомецький розпочав свою трудову діяльність відразу ж після школи. Коли хлопець закінчив навчання, батьки порадили йому залишитися в селі, поки старший брат служить у армії, і допомогти їм по господарству. Так він і зробив, та щоб не просто допомагати, а ще й заробити, збудував на власному городі теплицю і почав вирощувати овочі. Ця робота забирала багато сил, а доходу було мало, тому наступного разу молодий господар посадив моркву, цибулю, картоплю та капусту. І знову рік видався експериментальним. Юнак, зваживши все, на майбутнє вирішив вирощувати лише картоплю, але оскільки це вже більш механізований процес у господарстві з’явилася необхідна техніка для вирощування та збирання цієї культури, за допомогою якої він засадив свій перший гектар. Результат задовольнив майбутнього сільгоспвиробника, було прийнято рішення збільшувати площу. Землі у користуванні на той час у пана Андрія не було взагалі, три сімейні паї здавалися в оренду, тому ділянки під посадку картоплі доводилося шукати. Та коли є мета, до неї треба йти – вирішив юнак і у наступному році вже було посаджено 5 га картоплі, потім – 15, а потім – 25… Найбільше господар  посадив картоплі у 2011 році – 52 га. Виявилося, що великі площі дуже важко обробляти, тому вирішив більше 30 га не садити.  На таких площах пан Андрій вирощує картоплю і сьогодні. Працювати було важко, та молодий господар вірив у свої сили.
Сьогодні у господарстві Андрія Хомецького з’явилася нова техніка, а головне – досвід у вирощуванні різних сільськогосподарських культур.  Це допомагає обробляти землю у Костянтинівці (30 га – пайові землі та ОСГ (особисті селянські господарства)), у Протопопівці (50 га – фермерське господарство), кілька гектарів під Диківкою Олександрійського району; небагато землі є і на території Захарівсь­кої сільської ради.
Років 5 тому в Аудиторівці Андрій Хомецький викупив напівзруйноване приміщення колишньої тваринницької ферми. Відбудувавши її, закупив нове обладнання, провів централізоване водопостачання, збудував склад і наразі вирощує там 150 голів свиней. Годує їх лише натуральними продуктами, а м’ясо реалізовує в спеціалізованих магазинах Світловодська та Олександрії.
Власне, ідея розводити свиней виникла через те, що шкода було викидати неліквідну картоплю. Зараз, аби забезпечити тварин кормами, вирощує пшеницю, ячмінь, кукурудзу, сою та соняшник. У планах – збудувати розплідник на 30 голів та відгодовувальний цех і збільшити поголів’я свиней до 500 голів.
Хоч Андрій Хомецький не вважає себе крупним сільгоспвиробником, він нарівні з усіма бере активну участь у житті Захарівської громади: і дороги розчищає від снігу, і сміття вивозить, і допомагає школі, дитячому садочку, завжди є співорганізатором загальносільських свят. Наприклад, зараз Андрій Хомецький допомагає відремонтувати шкільну спортивну залу.
– Дуже хочеться, щоб наше село було не гірше від інших, тому і намагаюся роботи все, що від мене залежить. Переконаний, якщо ми всі хоч трохи прикладемо зусиль, то зробимо наше життя кращим.
У вільний від роботи час пан Андрій займається спортом, навіть обладнав собі спортивний майданчик, встановив тренажери; взимку разом із дітьми займається бігом; щодня обливається холодною водою у будь-яку пору року. Це і здоров’я додає, і приносить величезне задоволення.
В родині Андрій Хомецький – люблячий батько та чоловік, разом з дружиною виховує трьох доньок. Дружина є для нього надійною опорою, адже до мети легше йти разом.
Світлана Калугіна.