ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА У КЗ “ГЛИНСЬКЕ НВО”

Правовий тиждень у комунальному закладі «Глинське НВО» розпочався з Все­українського уроку «Права людини», загальношкільних лінійок та інформуванням про план проведення заходів. Вчителі історії та правознавства розповіли про Декларацію прав людини, бібліотекарі організували тематичні виставки у школах.

Вчителі початкових класів КЗ «Глинське НВО» провели виховні години та години спілкування, уроки-подорожі, відеоматеріали на правову тематику. Слід відзначити виховний захід, який провела  вчитель 3 класу Валентина Островерха «Права дитини на життя, на ім’я та на громадянство». Учні ознайомилися з книгою С.Гавриша «Маленькі історії про великі істини», взяли активну участь в обговоренні правових питань. Урок-гру «Великі права маленької дитини» провели у 2 класі (вчитель – Марина Дементій).

У Захарівському НВК на цікавий родинний правовий урок «Права та обов’язки матері, батька і дитини», який підготувала вчитель 4 класу Ніна Притула, завітали батьки учнів. Вчителі початкових класів Федірківського НВК провели години спілкування, направлені на з’ясування суті понять «права людини» і «свободи людини», аналізу правових ситуацій, висловлювання відомих людей: «Ти – людина, громадянин, значить, маєш права», «Людина і закон», тощо.

Активністю та допитливістю відзначилися учні 5-11 класів КЗ «Глинське НВО». Вчитель правознавства Сергій Немазаний провів бесіди «Я і мої права», брейн-ринг «Статуси і ролі в соціумі: правовий аспект». Педагог-організатор Марина Дементій підготувала для учнів 6-9 класів виховний захід з елементами тренінгу «Закон і ми», педагог-організатор Федірківського НВК Людмила Пономаренко організувала круглий стіл «Стоп, булінг!», та бесіду з учнями 9 класу «Підліткова праця – правознавчий аспект». Вчитель історії Л. Давиденко за підтримки педагога-організатора Олени Садовничої та класних керівників Захарівського НВК провела тренінг «Права і обов’язки», організувала зустріч з працівниками сільської ради Захарівки «Популярно про ОТГ», тренінг «Сторінками Конвенції ООН», «Про права дитини» 5 клас (класний керівник Валентина Вишнивенко), конкурс малюнків «Права та обов’язки школяра», виховну годину «Права і обов’язки» (класний керівник – Лідія Лепська). Вчителі Іванівської ЗШ І-ІІ ступенів акцентували увагу на створенні стінгазет по декларації прав людини «Реалізуємо права – сумлінно виконуємо обов’язки» та виставці малюнків «Права дитини в малюнках».

Адміністрація КЗ «Глинське НВО», педагогічний та учнівські колективи приділяють велику увагу правовому вихованню, профілактиці і попередженню правопорушень неповнолітніми. Вчителі КЗ «Глинське НВО», як і кожен педагогічний колектив по-своєму робить певні кроки в цьому напрямку, створюючи нові виховні системи, використовуючи нестандартні форми роботи: анкетування та діагностика, «Брейн-ринги» та «Філософські столи», дискусії та аукціони ідей, конкурси малюнків та творчих робіт на правову тематику.

Антоніна Петренко,

заступник директора

 з навчально-виховної роботи

КЗ «Глинське НВО».

Поширити
"Вісті Світловодщини"