Вшановуємо визволителів рідного краю

3 грудня Світловодщина відзначала 75-ту річницю визволення Новогергіївщини від фашистських загарбників. Знак цьогорічної ювілейної естафети визволення рідного краю – штандарт із викарбуваними золотом цифрами перемоги – передали онуфріївчани, які 25 листопада відзначили річницю визволення селища від окупантів.
Для Світловодщини цей день став черговим кроком до завершення естафети пам’яті «Слава визволителям України», присвяченої 75-ій річниці визволення нашого району від нацистських загарбників. Першою символ естафети Пам’яті – гільзу від 76-мілімітрового артилерійського снаряду часів Другої світової війни зразка 43 року, уквітчану маками, стрічкою та колоссям, отримала громада Павлівки під час урочистостей біля меморіалу загиблим у Другій Світовій війні 26 листопада. 28 листопада урочистий мітинг пройшов у Озерах, 29 листопада естафету передали григорівчанам, які зібралися у центрі села біля меморіального комплексу загиблим односельцям та могили Невідомого солдату. 30 листопада естафета перейшла до Великої Скельової та Миронівки, 1 грудня мітинг відбувся у Подорожньому. Урочиста хода естафети пам’яті «Слава визволителям України» продовжилася 3 грудня біля Могили Невідомого солдата у Світловодську на урочистостях, присвячених звільненню Новореогіївська та Новогеоргіївського району. Попереду – Глинськ, Федірки, Велика Андрусівка.
Після покладання квітів до могили Невідомого солдата перед присутніми виступив голова ради обласної організації ветеранів України Василь Єфіменко. У своєму виступі він згадав імена земляків, які наближали день Перемоги, нагадав, що за неї ми заплатили високу ціну – у вогнищі війни загинув кожен другий український солдат, фашисти сотнями тисяч винищували мирне населення.
Передаючи штандарт, до присутніх звернулася голова Онуфріївської ветеранської організації Людмила Семенова, яка розповіла історію визволення Онуфріївщини.
Вже 6 грудня учасник бойових дій у Другій світовій війні Михайло Гребенюк, учасник бойових дій в Афганістані Сергій Волков та учасник АТО Олександр Скотніков привезуть штандарт в Олександрію, звідки 9-го грудня він попрямує до Знам’янки, а вже 8 січня – у Кропивницький.
Символи естафети подорожуватимуть областю до 4 березня – у цей день у 1944 році Кіровоградщину остаточно звільнили від фашистів.
Ніна Сокуренко.