Всі барви літа … у солоному тісті!

341

Наприкінці серпня в Захарівській сільській бібліотеці відбувся захід для дітей «Прощання з літом». На заході були присутні діти різних вікових категорій. Прощання з літом можна провести по-різному. Захарівська дітвора взяла участь у майс­тер-класі ліплення з солоного тіста.

Діти ліпили троянди, до них листочки, кали, а також звірят.

Ліплення з солоного тіста – захоплююче заняття, адже тісто – чудовий піддатливий матеріал, з якого можна виготовити масу цікавих виробів, в тому числі цілі картини, які випромінюватимуть тепло рук майстра і створюватимуть домашній затишок. Щоб створити справжній шедевр доведеться добряче постаратися, але освоїти тісто­пластику під силу абсолютно кожному, тим більше, що ця техніка не вимагає наявності будь-яких унікальних здібностей і дорогих матеріалів. Якщо задатися метою, все необхідне можна відшукати, не виходячи з дому.
Для діток виготовлення виробів із солоного тіста стало не тільки цікавим, але ще і дуже корисним заняттям, оскільки дрібна моторика рук безпосередньо пов’язана з розвитком мови, мислення, уваги, уяви, зорової і рухової пам’яті, а будь-яка спільна творчість зближує.

Учасники майстер-класу дізналися, як приготувати солоне тісто, виготовити окремі деталі виробу, з’єднати їх між собою та з основою виробу, оздобити, висушити і обробити готовий виріб. А також навчилися створювати композицію з окремих деталей.

Найактивнішими були Аня Притула, Юлія Полежай, Аня Скрипник та Настя Степаненко. Найменші учасники заходу Ілона Бур’янська, Діана Гарбуз, Інна Мазнюк, Аліна Притула та Оля Павлюк уважно спостерігали за старшими та вчились ліпленню. Робота із солоним тістом принесла дітям задоволення, радість та масу приємних вражень.

Віта Гарбуз, сільський бібліотекар.

Поширити
"Вісті Світловодщини"