Виділено кошти для соціально-економічного розвитку Світловодщини

10 липня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав розпоряд­ження №500-р, в якому йдеться про розподіл у 2019 році субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на соціально-економічний розвиток окремих територій.

Серед переліку адміністративних територій є і Світловодський район. Так, на нашу територію з Державного бюджету виділяється понад 6 млн. грн. Як будуть освоєні ці кошти, розповідає перший заступник голови Світловодської районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк.
– На ІІ півріччя 2019 року з Державного бюджету до бюджету Світловодського району надійде 6 млн. 10 тис. грн. коштів державної субвенції. Ми використаємо їх на капітальний ремонт дахів Озерського НВК та КЗ «Ліцей «Надія» корпус №2 (с. Григорівка) (1,2 млн.грн. та 1,5 млн.грн. відповідно); на реконструкцію системи опалення КЗ «Глинське навчально-виховне об’єднання» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» (1,2 млн.грн.); на капітальний ремонт будівлі Захарівського фельдшерсь­кого пункту (1,4 млн.грн.); на утеплення фасаду Будинку культури Глинської сільської ради (40 тис.грн.); на придбання вуличних тренажерів чи спортивно-ігрового майданчика для Озерського НВК та КЗ «Ліцей «Надія» (по 120 тис. грн.). Також виділено 100 тисяч для придбання музичного та звукового обладнання для Світловодського районного Будинку культури. Капітальні видатки відділу освіти, молоді та спорту Світловодської РДА у розмірі 700 тис.грн. будуть спрямовані на дофінансування робіт з реконструкції системи опалення КЗ «Глинське навчально-виховне об’єднання» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», відповідно до проектно-кошторисної документації, на придбання обладнання та інвентарю для закладів освіти району.
Вищеперераховані кошти мають бути освоєні до кінця 2019 року, тому усім нам – і районній державній адміністрації, і сільським радам – слід добре попрацювати, щоб встигнути провести всі роботи вчасно.
Субвенцію з Державного бюджету також отримає і бюджет м. Світловодськ. Загалом ця сума складає 2 млн. 780 тис. грн. За ці кошти мають придбати комп’ютерну техніку та комплект туристичного спорядження (карабіни, мотузки, пантіни, треки, блоки та ін.) для Центру військово-патріотичного виховання управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради (50 тис. грн.), вуличні тренажери чи спортивно-ігровий дитячий майданчик, який встановлять між вул. Шевченка та вул. Мистецька (100 тис. грн.), а також по вул. Нова (50 тис. грн.); комп’ютерну техніку та предмети довгострокового користування для НВК «Гімназія-загальноосвітня школа I-III ступенів №4» Світловодської міської ради Кіровоградської області» та ЗШ I-III ступенів №5 Світловодської міської ради Кіровоградської області (по 50 тис.грн.); комп’ютерну техніку для Світловодської ЦРЛ (30 тис.грн.); дитячі спортивно-ігрові майданчики по вул. Павлова, 13, вул. Єгорова, 3; вул. Бойка, 2А-2Б, вул. Приморська, 8; вул. Закам’яна та пров. Вітрівський; вул. Будівельників, 20 (по 100 тис.грн.); придбають обладнання, устаткування та предмети довгострокового користування для закладів освіти (200 тис.грн.); виготовлять проектно-кошторисну документацію та збудують поле зі штучним покриттям для міні-футболу у смт. Власівка (1 млн. 450 тис. грн.); медичне обладнання для Світловодської ЦРЛ (200 тис. грн.). Субвенція в розмірі 7 млн. грн. надійде до обласного бюджету на реконструкцію загальноосвітньої школи I-III ступенів №8 Світловодської міської ради Кіровоградської області по вул. Труда, 86, смт. Власівка (із виготовленням проект­но-кошторисної документації).
На Великоандрусівську сільську об’єднану територіальну громаду з Державного бюджету виділено 690 тис. грн. З них 90 тис. грн. – на капітальний ремонт об’їзного шляху до сільського кладовища, с. Нагірне ; по 200 тис. грн. – на капітальний ремонт частини доріг по вул. Гагаріна, с. Велика Андрусівка, вул. Шевченка, с.Калантаїв та вул. Мічуріна, с. Велика Андрусівка.
Світлана Калугіна.