Вишивана Україна – казначейський оберіг

8 серпня 2016 року стартувала Всеукраїнська казначейська акція “Вишивана моя Україна”, яка стала початком заходів, приурочених до відзначення 25-ої річниці незалежності України. Її ідея полягала в тому, що працівники територіальної державної казначейської служби власноруч вишиють карту України у притаманних для кожного регіону стилях та візерунках.
Символічно, що перший орнамент було вишито казначеями східних областей нашої країни – в управлінні казначейської служби міста Торецька Донецької області, де із робочим візитом перебувала очільниця Казначейства Тетяна Слюз. Саме там вона передала чисте полотно з нанесеними контурами областей України казначеям Донбасу, які працюють на підконтрольній Україні території та змогли долучитися до цієї патріотичної акції, висловивши у такий спосіб своє прагнення жити у цілісній і незалежній Україні.
Полотно передавалося від регіону до регіону, а карта наповнювалася новими орнаментами, ставала яскравішою, оживала. У жовтні 2016 року, невдовзі після святкування Дня захисника України, вищезгадана акція завершилася у м. Києві. Там відбулося остаточне оформлення вишиваної карти.
Карта “Вишивана моя Україна” увібрала в себе генетичний код кожної області, духовно об’єднавши казначеїв Сходу та Заходу, Півдня та Півночі і стала своєрідним символом нашої країни. А ще карта є рукотворним оберегом державних казначеїв України.


Наразі вишита карта України подорожує державою. Вона вже побувала у сотнях територіальних управлінь державної казначейської служби восьми областей. 20 січня з Одеської області карта прибула до Кіровоградщини. 26 січня її презентували у Світловодській регіональній казначейській службі та у районній державній адміністрації.
На заході були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Орленко, заступник голови районної ради Володимир Похілов, начальники відділів та управлінь РДА, працівники апарату районної державної адміністрації та районної ради.
Начальник Світловодського управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області Людмила Підгурська та її заступник Людмила Скорик розповіли широкому загалу слухачів про ідею виникнення акції та про її мету.
Українська вишиванка – це “молитва без слів”, а сама карта – оберіг для всієї великої казначейської родини, яка  об’єднує серця і душі.  Карта “Вишивана моя Україна” – витвір народної творчості – є символом єдності казначейської спільноти.

Світлана Калугіна

Поширити
"Вісті Світловодщини"