Вивчаючи перспективи розвитку освітньої галузі

Напередодні свята – Дня знань – на базі Глинського НВО відбувся районний педагогічний форум. На захід з’їхалися учителі з усіх освітніх закладів, аби отримати привітання від керівництва району, поспілкуватися з колегами, обговорити навчальні програми тощо. Особливо цікавим був форум для учителів 1-их класів, які розпочинають цей навчальний рік за новою програмою – «Нова українська школа».

Вчителів щиро привітали з початком нового навчального року голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський та голова районної ради Роман Домбровський.

Звертаючись до вчителів району, голова районної державної адміністрації зазначив, що районна влада, педагогічні колективи району мають зробити все для того, аби освітня реформа була успішною, щоб батьки і діти зрозуміли, що Нова українська школа – це крок вперед на шляху до досягнення дитиною знань, умінь і навичок; це новий стандарт освіти, яку отримуватимуть наші діти.

Передумовою освітніх змін було створення у нашому районі освітнього округу, два навчально-виховні об’єднання і один ліцей. Та попереду ще багато роботи, аби навчальні заклади відповідали новим освітнім стандартам і по технічному оснащенню, і по рівню якості освітніх послуг.

– Районна влада зробить все можливе, аби наші педагоги мали можливість надавати дітям якісні знання, могли реалізуватися як професійно, так і творчо. Гаслом районної влади було, є і буде: у кожній сільській раді має працювати школа і дошкільний заклад. І в цьому напрямку ми активно працюємо. У минулому і в нинішньому році ми змогли значно покращити технічний рівень наших шкіл: закуплено хімічний, фізичний та лінгвістичний навчальні кабінети, кабінет української мови. На початку 2018 року ми відкрили два дитячих дошкільних заклади у Великій Скельовій та в Захарівці. Це не просто дитячі садочки – вони обладнані за сучасними вимогами, у ці заклади закуплені нові меблі і обладнання. Сьогодні вже виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво дитячого садка на базі Іванівської школи, ведеться робота щодо відкриття другої групи у Павлівському дошкільному закладі.

Я впевнений, що і районна державна адміністрація, і районна рада, і депутат Верховної Ради України Олесь Довгий, депутати районного та сільських рівнів, сільські голови, соціально орієнтований бізнес – всі разом ми зробимо все можливе, щоби провести капітельні ремонти в тих школах району, де є в цьому нагальна потреба.

В цьому році ми плануємо реалізувати проекти по будівництву спортивних майданчиків; поновити у школах комп’ютерне обладнання та дидактичні матеріали. Всі ми дуже хочемо, щоб наші сільські школи надавали учням конкурентні знання не лише на рівні області, а й на рівні держави.

Не залишається поза увагою районної влади і питання інклюзивної освіти. Аби дітки з особливими потребами мали змогу отримувати соціальну адаптацію та освіту на рівні зі своїми однолітками, ми плануємо на базі одного з інтернатів обласного підпорядкування, що знаходиться у Світловодську, відкрити інклюзивно-ресурсний центр, де зможуть навчатися діти як району, так і міста. Для цього центру планується закупити нове обладнання, наочні та навчальні матеріали.

На особливому контролі знаходиться питання заробітної плати нашим педагогічним працівникам. Сьогодні я з упевненістю можу сказати, що вчителі Світловодського району отримують всі доплати і надбавки, передбачені чинним законодавством, за максимальною шкалою; вчителі, які мають педагогічний стаж до 5 років, отримують доплату у розмірі 50% окладу. Я переконаний, що цей рівень забезпеченості вчителів не буде знижуватися і в майбутньому, – сказав, звертаючись до вчителів, голова районної державної адміністрації.

– За результатами цьогорічного ЗНО освіта Світловодського району посіла 21-ше місце. Це досить низький результат, та я сподіваюся, що ті рекомендації, які були надані керівникам відділу освіти, молоді та спорту РДА, навчально-виховних об’єднань на засіданні Президії районної ради, що відбулася нещодавно, будуть прийняті до уваги, буде проведений відповідний аналіз і ми цей навчальний рік завершимо зі значно вищим результатом, – наголосив Сергій Твердовський.

На завершення вітальної частини форуму Сергій Твердовський та Роман Домбровський щиро привітали вчителів із початком нового навчального року. Зокрема, голова районної ради Роман Домбровський запевнив вчительську спільноту, що районна влада завжди стояла і стоятиме на боці захисту інтересів наших педагогів і працюватиме на покращення результативності їхньої праці.

Керівники району вручили грамоти різних рівнів тим учителям, які протягом минулого навчального року показали високі результати в роботі: Роману Даценку, учителю трудового навчання Павлівського НВО, Наталії Касьяновій, вчителю іноземної мови Федірківського НВК Глинського НВО, Сергію Косенку, директору КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості», Анатолію Мірошнику, учителю фізики та математики Федірківського НВК Глинського НВО, Володимиру Мусієнку, директор КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа», Роману Падалиці, вчителю фізики та математики Іванівської школи Глинського НВО, Сергію Крайнику, тренеру-викладачеві КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа», Любові Татаренко, керівнику гуртка КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості».

Про підсумки роботи навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році доповів начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич.

Він зазначив, що у 2017-2018 навчальному році ключовим питанням було підготовка та апробаційне впровадження Нової української школи в початкову освіту.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерст­ва освіти і науки, головною метою якої є створення школи, де буде приємно навчатись, де учень отримуватиме не лише знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

11 вчителів початкових класів району пройшли додаткові курси перепідготовки до Нової української школи та отримали сертифікати, які надають їм право викладати у 1 класі Нової української школи. Пройшов відповідне навчання і методист з початкової освіти районного методичного кабінету. Такі ж курси пройшли і 11 вчителів іноземної мови, які будуть викладати у перших класах. До початку нового навчального року всі перші класи забезпечені новими меблями, дидактичним матеріалом та копіювальною комп’ютерною технікою.

Аналізуючи рівень викладання навчальних предметів, Сергій Анатолійович зазначив, що за результатами районних олімпіад кращими були Павлівський, Микільсь­кий, Григорівський, Миронівський, Федірківський та Великоскельовський освітні заклади. В обласних олімпіадах учні району вибороли 4 призові місця: 1 – з біології, 1 – з української мови та 2 – з трудового навчання. Є перемога і в обласний етап МАНУМ – Лілія Олефіренко виборола ІІІ місце в секції «Українська мова».

Порядок проведення державної підсумкової атестації учнів 4-9 класів відповідав нормативним вимогам. ЗНО складали 37 учнів. За його результатами найкращий показник якості знань з біологія (28%) та історія України (25%).

– У виховній роботі пріоритетним напрямком було і залишається національно-патріотичне виховання. В даному контексті наші вчителі працюють згідно з «Концепцією громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності». Педагогічні колективи всю виховну роботу спрямовують на виховання свідомого громадянина, патріота України, – зазначив Сергій Скопич.

Він також коротко охарактеризував процес організації навчання і виховання учнів у 2017-2018 навчальному році, проаналізував методичну роботу тощо.

Перед педагогічною спільнотою виступило ще кілька доповідачів, які говорили про різні напрямки навчально-виховної роботи, про зміни, які відбулися в галузі освіти у зв’язку з реформуванням, та про ті завдання, які стоять перед Новою українською школою.

Світлана Калугіна

Поширити
"Вісті Світловодщини"