Як не захворіти у сезон застуд

317

Джерело вірусу – людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Пройтися зупинку пішки, не піти зайвий раз до супермаркету – мудро! Менше людей – менше вірусів. Уникайте людних місць! Концентрація вірусів під відкритим небом в тисячі разів менше, ніж в будь-якому приміщенні, будь-то квартира або шкільний клас.

Чим ближче до хворої людини, тим більше шансів заразитися. Побачили (почули) людину з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) – тримайте максимально можливу дистанцію.

Руки хворого – джерело інфекції. Якомога менше рукостискань. Використовуйте рукавички, коли змушені братися за що-небудь в громадських місцях. Особлива увага – дверні ручки і поручні в міському транспорті.

Шанси зустрітися з вірусом особливо великі там, де багато дітей, і там, де багато хворих – особлива обережність при відвідуванні дитячих поліклінік.

Вірусні частинки годинами і цілодобово зберігають свою активність в сухому, теплому і нерухомому повітрі і практично миттєво гинуть в повітрі чистому, прохолодному, вологому і рухомому. Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень: температура 16-22°С, відносна вологість повітря – 40-70%. Створіть комфорт в цих межах.

Холодно? Одягніться!

Мийте руки. Немає можливості – використовуйте вологі гігієнічні та дезінфекційні серветки, або антисептичні спреї.
Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення в носові ходи краплі або аерозолі на основі сольових розчинів (чим більше людей навколо – тим частіше). Полощіть рот звичайною водою. Найпростіший сольовий розчин можете приготувати самі: 1 чайна ложка солі на 1 літр кип’яченої води.

Коли потрібний лікар? Завжди. Але це не реально. Тому назвемо ситуації, коли лікар потрібний обов’язково: відсутність поліпшень на четвертий день хвороби; підвищена температура тіла на сьомий день хвороби; погіршення після поліпшення; виражена тяжкість стану при помірних симптомах ГРВІ; поява окремо, або в поєднанні: блідості шкіри, спраги, задишки, інтенсивного болю, гнійних виділень; посилення кашлю, зниження його продуктивності, глибокий вдих призводить до нападу кашлю; при підвищенні температури тіла не допомагають, практично не допомагають або дуже ненадовго допомагають парацетамол та ібупрофен.

Пам’ятайте: маска не рятує здорового і її не треба носити здоровому – її надягають на хворого і таким чином злегка зменшують його заразність; ймовірність ГРВІ зменшують повноцінне харчування, активний спосіб життя, можливість виспатися, посмішка і гарний настрій.

Бережіть себе та будьте здорові!

Світловодський районний відділ
ГУ в Кіровоградській області.

Поширити
"Вісті Світловодщини"