Як почистити праску?

Після частого використання праски на її підошві можна помітити неприємний темний наліт. Через нього значно ускладнюється процес прасування. Крім того, він може залишати на світлому одязі темні плями. Тому праску слід регулярно очищати від такого нальоту.
Як почистити праску від нагару і забруднень в домашніх умовах? У будь-якому господарському магазині продається спеціальний олівець для очищення поверхні праски. Користуватися ним досить просто. Слід якомога краще розігріти праску, натерти олівцем її підошву і залишити на деякий час. Коли олівець почне плавитися, праску можна вимкнути, протерти її сухою чистою ганчіркою, яка не залишає ворсинок. Залишити праску до повного охолодження і акуратно промити поверхню чистою водою.
Очистити поверхню праски можна за допомогою столового оцту. Для цього необхідно трохи нагріти праску, змочити товсту тканину в оцті і з зусиллям протерти її поверхню. Оцет швидко випаровується, тому ганчірку змочувати слід часто. Крім того, під час очищення оцет починає сильно пахнути. Тому проводити очистку краще в приміщенні, яке добре провітрюється.
Позбавить праска від нальоту звичайна зубна паста. Для цього її необхідно нанести на шматок тканини і потерти поверхню праски. Після повного очищення її слід витерти насухо.
Якщо підошва праски сильно забруднена, слід харчову соду змішати з такою кількістю миючого засобу, щоб утворилася кашка. Її інтенсивно втирають в підошву праски і залишають на 1 годину. Після цього знімають за допомогою ганчірки, підошву промивають чистою водою і витирають насухо.
Якщо в праску заливають звичайну воду (не дистильовану), на її підошві можуть залишитися сліди іржі. Щоб позбутися іржі на поверхні підошви праски, слід в спеціальний резервуар праски залити розчин, що складається із засобу проти накипу (0,5 ч. л.) і води (1 ст.). Потім праску розігріти і залишити включеною на півгодини. За цей час сліди іржі відстануть від поверхні.