Як узаконити незаконну забудову?

В Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів, тому українці вже можуть готувати документи для узаконення своїх самочинних будівництв. Про це повідомила прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції.
У ДАБІ зазначили, що відповідно до вже чинного Порядку обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів, будівельна амністія поширюється на об’єкти незначного класу наслідків, а саме:
– індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 м2, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;
– господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 м2, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.
Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.
Для амністування такої нерухомості необхідно:
1. Заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також);
2. Звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, експлуатації, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку), а також засвідчені в установленому порядку копії;
2.1 документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
2.2 технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку). При цьому технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.
Слід зазначити, що місце розташування об’єкта має бути погоджено місцевим органом містобудування та архітектури. Амністування нерухомості здійснюватиметься за досить простою процедурою: після подачі необхідних документів та заяви до органу держархбудконтролю їх буде розглянуто впродовж 10-ти робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.
З питань будівельної амністії звертатись в управління ДАБІ у Кіровоградській області за адресою: м. Світловодськ, вул.Бойка, 2Б каб.6.
Роман Шумейко, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА.