Як визначити якість продукції.

  Найчастіше на полицях магазинів зустрічаються неякісні продукти. Такі продукти здатні не тільки зіпсувати смак страви, а й завдати серйозної шкоди здоров’ю. Для того щоб не піддавати своє здоров’я на небезпеку, потрібно правильно вибирати продукти. Це можна з легкістю зробити, знаючи основні ознаки доброї і поганої якості.

  Поради:

  1
  Купуючи продукти в заводських упаковках, уважно прочитайте інформацію від виробника. На упаковках має бути інформація про найменування товару, склад, терміни і умови зберігання. Подивіться,чи в правильних умовах зберігається товар в магазині. Особливу увагу слід приділити зовнішньому вигляду самого продукту. Не варто гнатися за дешевизною. В першу чергу це стосується всіляких розпродажів і спеціальних акцій,які влаштовують великі магазини. Майте на увазі,що менеджери супермаркетів ніколи не підуть на такий крок заради вигоди клієнтів,подібні заходи зазвичай роблять для того,щоб позбутися від неходового товару,термін придатності якого добігає кінця,а то й зовсім закінчився кілька місяців тому.

  2
  При виборі овочів і фруктів уважно розгляньте їх зовнішній вигляд. Шкірка повинна бути рівною, без механічних пошкоджень. Не повинно бути присутнім темних плям, цвілі, слідів комах. Звертайте увагу на розмір овочів і фруктів. Занадто великі плоди можуть свідчити про додавання хімікатів при вирощуванні, занадто маленькі – про незрілість.

  3
  З особливою уважністю підійдіть до вибору м’яса і риби. М’ясо повинно мати світло-рожевий або світло-червоний колір. Поверхня повинна бути гладкою, еластичною, без зайвої вологи і слизу. Натисніть на м’ясо пальцем. У якісного м’яса утворилася ямка повинна швидко розправитися, у поганого – залишиться помітною. При розрізі м’яса повинен виділитися прозорий червоний сік. Запах м’яса повинен бути приємний.

  4
  Риба повинна бути з чистою, рівною, блискучою лускою. Слиз має бути прозора. Подивіться на очі. У свіжої риби очі прозорі, ясні, у риби зіпсованої – каламутні, червоні. М’язова тканина повинна бути щільною і еластичною. Запах риби не повинен бути різким і неприємним.

  5
  Купуючи заморожене м’ясо або рибу, зверніть увагу на крижану скориночку. Кристали льоду повинні бути прозорі. Якщо лід має рожевий чи червоний колір, значить, продукт вже розморожували і заморожували знову.

  6
  Якість яйця визначається вже після покупки. Розведіть 1 ст. л. солі в 500 мл води. Опустіть в цей розчин яйце. Свіже яйце потоне, зіпсоване спливе.

  7
  Якість молочних продуктів також можна визначити після покупки. Хороше якісне молоко має достатньо густу консистенцію і білий колір. Розбавлене молоко рідке та має блакитний відтінок.

  Купуйте продукти тільки в перевірених місцях. Не купуйте продукти, якщо їх зовнішній вигляд викликає у вас хоч частку сумніви.
  В даний час в магазинах пропонується величезний вибір молочних продуктів. Але при всьому цьому різноманітті велика ймовірність придбати неякісний продукт. Адже останнім часом нерідкі випадки фальсифікації молока, використання виробниками всіляких добавок, наповнювачів, ароматизаторів. А справжні молочні продукти, згідно стандартам, повинні містити тільки компоненти молочного походження. Так як же вибрати «правильний» молочний продукт і не помилитися в пропонованому асортименті:
  По-перше, візьміть за правило купувати молочні продукти тільки в магазинах. Тут ризик купити неякісну продукцію у рази менше, ніж в інших місцях. Що стосується домашніх молочних продуктів, які зазвичай продаються на ринках і базарах, то вони, звичайно ж, є більш корисними та цінними для здоров’я, але лише в тому випадку, якщо виготовлені з молока здорової тваринного і з дотриманням санітарно-гігієнічних умов.
  При виборі молочних продуктів особливу увагу звертайте на терміни зберігання. Так, для кисло молочних продуктів без термічної обробки термін придатності становить близько тижня, а для молочних виробів, до складу яких не входять стабілізатори, і того менше – 4 -5 днів.
  Слід також уважно вивчити і склад продукції, позначений на упаковці, так як якість передусім залежить від сировини та інгредієнтів. Наприклад, вершкове масло не повинно складатися з рослинних жирів, в іншому випадку, це вже буде не масло, а спред.
  Без побоювання для здоров’я можна купувати пастеризоване і стерилізоване молоко, але знову ж таки за умови дотримання термінів придатності.
  Якщо ви все-таки купуєте молоко на базарах, то беріть тільки в скляних банках. Про натуральності молока можна дізнатися по шару вершків, який повинен бути товщиною приблизно в 2-3 пальця. А шар у вигляді тоненької плівочки вказує на те, що молоко було розбавлене або ж пропущено через сепаратор.
  Деякі недобросовісні продавці додають у сметану крохмаль в якості згущувача. Щоб визначити в домашніх умовах його наявність, досить крапнути в сметану йод. Якщо сметана посиніє, то там однозначно присутня крохмаль.
  Можна визначити в домашніх умовах і ступінь свіжості сиру. Свіжий сир повинен бути однорідним за складом і кольором. Якщо він має жовтуватий відтінок, то це несвіжий продукт, а рожевий колір свідчить про буйному зрості мікроорганізмів. І те, і інше здобувати не можна!
  Окремої розмови заслуговує і вибір улюблених ласощів і дітей, і дорослих – морозива. До його покупці варто ставитися з особливою обережністю. Якщо брикет морозива деформований, значить, його вже розморожували. Це, природно, не додасть смаку нашого продукту. Якщо ж морозиво тане ще до того, як ви починаєте його їсти, то воно містить занадто багато води або цукру. Про тривалому зберіганні продукту говорить нерівномірний колір морозива, а про надлишок води можна судити по кристалики льоду на продукті.
  Для того, щоб не постраждало ваше здоров’я, будьте більш вимогливим і уважним до свого вибору. Ніколи не купуйте продукти,якщо вони викликають у Вас підозру або ви не можете прочитати зазначені на упаковці терміни придатності!

  З повагою,
  управління Держпродспоживслужби в Світловодському районі