ЯК ЗАМОРОЖУВАТИ ОВОЧІ, ФРУКТИ, ЯГОДИ: ОСНОВНІ ПОМИЛКИ

Питання збереження врожаю або фруктів і овочів, придбаних в літнє-осінній період за невисокою ціною, завжди є важливим. Відмінний вихід з положення – заморозка. Але якщо при заморожуванні овочів, фруктів і ягід допустити деяких помилок, то користуватися замороженим буде не можна.
Можна легко перерахувати основні помилки, яких припускаються при заморожуванні.
Заморозили те, що взагалі не можна заморожувати
Є на світі такі овочі, які не можна заморожувати взагалі. Не можна морозити: огірки, редис, чорну редьку, листя салату.
Не врахували температуру заморозки
Часто фрукти і овочі заморожують і не звертають при цьому увагу на температуру заморозки. Холодно й добре. Але дотримання температурного режиму – важливий фактор. І якщо овочам і фруктам буде не надто холодно, вони зіпсуються.
Рекомендуються такі температури заморозки: -6 С для овочів і фруктів, які будуть зберігатися не більше двох тижнів; -12 С – для півторамісячного зберігання; -18 С – для зберігання протягом року.
Забули порізати овочі
Заморожені овочі не можна розморожувати перед вживанням. А тому якщо забути порізати овочі перед заморожуванням, то користуватися ними буде складно: порізати заморожений продукт досить важко, а якщо чекати, поки розтане, то можна дочекатися, що овоч зіпсується. Тому слід дотримуватися таких правил: кольорову капусту, капусту брокколі і брюссельську капусту можна заморожувати, тільки розібравши її на суцвіття; болгарський перець слід порізати кружальцями (можна заморожувати, розділивши на дві половини і вибравши насіння); зелень треба подрібнити; диню порізати шматочками; кукурудзу можна заморожувати цілком, але краще відділити від качанів; моркву треба або потерти, або порізати кубиками.
Забули вимити овочі та фрукти
Як вже було сказано, овочі і фрукти не рекомендується розморожувати, тому морозити їх можна тільки в чистому вигляді. В іншому випадку вам доведеться або все викинути, або їсти бруд.
Забули вийняти кісточки з ягід
Якщо ви заморожуєте кісточкові ягоди (вишню, черешню, сливу), то з них обов’язково слід вийняти кісточки. Малину, смородину, аґрус, полуницю, ожину перед заморожуванням треба повністю звільнити від усіх листочків.
Заморозили ягоди насипом
Щоб заморожені ягоди не перетворилися на суцільний кольоровий лід, їх треба заморожувати на тарілочках так, щоб між ягідками був простір, а вже потім вже заморожені ягоди зсипати у великі пакети.
Заморозили в свіжому вигляді те, що слід було обробити
Персики і абрикоси, якщо їх заморозити просто свіжими, стануть темними. Ці види фруктів можна морозити тільки заливши цукровим сиропом. Для цього їх поділяють на половинки, викладають в ємності для заморожування і заливають сиропом, приготованим з розрахунку 200 грамів цукру на один літр води. Ще один фрукт, який не рекомендується заморожувати в свіжому вигляді, – це яблука. Щоб зберегти врожай яблук, їх треба перетворити в пюре. Правило заморозки у вигляді пюре діє і для помідорів, їх теж не зберігають у вигляді цілих плодів. Винятки становлять помідори «чері», які можна заморожувати цілком, зробивши перед заморожуванням кілька проколів. Не можна заморожувати свіжі баклажани. Вони стають дуже гіркими і жорсткими. Якщо треба заморозити баклажани, їх перед тим необхідно бланшувати. Також бланшувати рекомендується і кабачки. Зелень можна заморожувати у свіжому вигляді, але краще, пересипавши сіллю.