Яке покарання запровадять для неплатників аліментів

З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України щодо реалізації право просвітницького проекту «Я маю право». Світловодське бюро правової допомоги Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надає інформацію щодо змін та новацій запроваджених Законом № 8296.

03.07.2018 р. Верховною Радою України прийнято законопроект від 19.04.2018 р. № 8296, яким вносяться зміни до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання.

Зокрема, документами передбачено посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

Міністр юстиції Павло Петренко зауважив, що прийняті законопроекти не лише посилюють відповідальність неплатників аліментів, а й гарантують гідне фінансове утримання дітей, які проживають в неповних сім’ях.

Він також повідомив, що підтримані депутатами закони запроваджують систему мотивації батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки та вкладають кошти у розвиток власних дітей. Для таких батьків, зокрема, передбачені податкові пільги та інші преференції.

Cеред новацій :

система додаткових фінансових санкцій  у вигляді пені для неплатників аліментів у розмірі від 20 % до 50 % від суми боргу в разі його накопичення більше одного року;

система автоматизованого арешту коштів боржників , а саме : буде накладатися автоматизований арешт коштів боржника за рішенням суду, а дитина може виїжджати на 1 місяць без дозволу одного з батьків на лікування або відпочинок за кордоном. Після 4 місяців заборгованості по сплаті аліментів на утримання дитини встановлюється обмеження виїзду за кордон та заборона керувати авто;

притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт;

обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів;

українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми за сплату аліментів  більше шести місяців. Окрім цього, особи, які мають намір входити до складу уряду, а також обіймати посади заступників міністра чи реєструватися кандидатами у народні депутати і депутати місцевих рад, тепер повинні подавати заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад 6 місяців;

звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців;

застосування  вище зазначених обмежень до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям уже після того, коли борг перевищить суму за три місяці.

За несплату аліментів протягом понад шести місяців загрожує відповідальність у вигляді громадських робіт від 120 до 240 годин. Якщо член сім’ї не сплачує аліментів на дитину з інвалідністю чи важкохвору дитину протягом понад трьох місяців, для нього передбачено таку саму відповідальність. Якщо порушення було скоєно повторно протягом року, винному загрожує відповідальність у вигляді громадських робіт від 240 до 360 годин. Якщо людина буде ухилятися від громадських робіт, їй загрожує адміністративний арешт до 10 діб, а в разі злісного ухилення – кримінальна відповідальність і покарання у вигляді позбавлення волі строком до двох років.

Для отримання безоплатних правових консультацій звертайтеся до «Світловодського бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру з надання БВПД  за адресою : м.Світловодськ вул. Павлівська 13а  тел. (05236) 2-25-35 моб. 0977858417. Робочі дні  понеділок -п’ятниця з 8 год. 00 хв.  до 17 год. 00хв.

Алла Мирошник
Начальник Світловодського бюро правової допомоги