«Якщо Вас укусила безпритульна, домашня чи дика тварина»

Якщо Вас укусила безпритульна, домашня чи дика тварина, пам’ятайте – вона може бути заражена вірусом сказу.

Після  укусу твариною необхідно відразу провести місцеву обробку рани: промити поверхню укусу проточною водою з господарським милом, або ж застосувати перекис водню, після чого краї рани необхідно обробити розчином йоду, або 70 % розчином спирту, накласти не тугу марлеву пов’язку. Після місцевої обробки рани терміново зверніться  до лікаря в травмпункт.

Тварину, що вкусила умертвляти забороняється, так як згідно Інстукції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» за нею необхідно проводити спостереження на протязі 10 днів, для з’ясування чи хвора тварина чи ні. Тому її необхідно ізолювати та звернутися в установу ветеринарної медицини.

Кожен власник тварин повинен знати та дотримуватися обов’язкових правил:

  • щороку доставляти собак та котів у ветеринарні установи для огляду та імунізації (щеплення) проти сказу;
  • утримувати сторожових собак на прив’язі або ж у вольєрі і випускати їх лише у закритих дворах, що включають можливість втечі, про наявність собак застерігати написом;
  • про захворювання або укус собаки, кота чи іншої тварини негайно повідомляти державну ветеринарну службу;
  • вигулювати та виводити за межі помешкання собак з підвищеною агресивністю тільки при наявності коротких повідків та намордників і обов’язкового щеплення від сказу;
  • купувати, продавати, виставляти на виставки, перевозити в інші населені пункти усіма видами транспорту собак, котів та інших тварин тільки при наявності ветеринарного свідоцтва Ф №1 та ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу.

Щоб захистити себе і свою тварину від такого небезпечного захворювання обов’язково  виконуйте вищевказані поради!

Для власників тварин в чергове повідомляємо, що щеплення – єдиний захист від сказу. Тому необхідно щорічно проводити  профілактичні щеплення проти сказу домашнім собакам та котам.

Щорічно організовуються та проводяться в державних установах ветеринарної медицини безкоштовні  щеплення домашніх тварин проти сказу. Тому, просимо мешканців району стежити за об’явами, які розміщують  дільничні ветеринарні лікарі населених пунктів, коли вони будуть здійснювати подвірний обхід для проведення профілактичних щеплень та обов’язково  надавати їм доступ до своїх улюбленців для проведення щеплень.

Також для проведення щеплень Ви можете звернутися до дільничних лікарів ветеринарної медицини в населених пунктах району: с.Озера, с.В.Скельова, с.Миронівка, с.В. Андрусівська, с.Подорожненська, с.Павлівка, с.Микільськ, с.Глинськ.

Телефони для довідок:

2-25-30 – Світловодська районна державна лікарня ветеринарної медицини,

2-65-56 – Світловодський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Світловодський районний відділ

Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Поширити
"Вісті Світловодщини"