Який він – сучасний агробізнес України?

550
кернел

Комбайн

кернел

кернел

Сьогодні українські землі обробляє чимало сільськогосподарських під­­приємств. Тому прикладів ведення агробізнесу вдосталь. Серед них успішних та прибуткових можна перелічити на пальцях. До таких відносяться агропідприємства компанії Кернел. У Компанії не зупиняються на досягнутому і працюють на розвиток — власного агробізнесу, агропромислового комплексу та економіки України в цілому. Який би сегмент діяльності Кернел не взяти, в усьому відчувається рух уперед — у запровадженні сучасних технологій, науковій діяльності, технічному забезпеченні агропідприємств, підвищенні якості виробленої продукції, експортних позиціях, підготовці кадрів, соціальній підтримці сільських громад. Звідси — й вагомі результати. Про гарантії успіху кернелівських агропідприємств ми поговоримо детальніше.

Інновації – шлях до високих врожаїв

З 2010 року Кернел активно розвиває аграрний напрямок діяльності – сільгоспвиробництво. Майже 400 тис. га родючої землі у десяти областях України обробляють досвідчені фахівці з використанням інноваційних технологій і найкращої сучасної техніки.

У Компанії вважають, що саме Україна має шанс стати всепланетною житницею, оскільки ми маємо родючу землю – майже 28 мільйонів гектарів чорнозему, які становлять 9 відсотків від усіх чорноземних площ у світі. Але для цього потрібно, в першу чергу, зберегти землю, на якій працюємо. І це для кернелівців є пріоритетним завданням.
Тут постійно відслідковується стан родючості ґрунтів на орендованих полях, адже якісний ґрунт — це запорука високого врожаю, тож до землі у Кернел ставляться з великою повагою і відповідальністю.

В основі сільгоспвиробництва Компанії лежить методика точного землеробства. На основі систем глобального позиціонування GPS, спеціальних датчиків, квадрокоптерів, картографічних знімків із супутників, які передаються на центральну агродиспетчерську, аграрії досконало знають все: неоднорідність рельєфу того чи іншого поля, густоту посівів, де потрібно підживити рослини, додатково застосувати засоби їхнього захисту, який ґрунт через ущільнення в ньому потребує більш глибокого рихлення тощо. Кожне поле з усіма його проблемними місцями висвітлюється на моніторі, а відтак оперативно вживаються й необхідні заходи. На основі інформації бортових комп’ютерів працюють й механізатори, робота яких контролюється в онлайн-режимі, де все відслідковується – дотримання режиму виробничого процесу, відхилення руху машини в загінці, використання пального і т.д. Все це в комплексі сприяє покращенню врожайності, підвищує продуктивність праці, оптимізує виробничий цикл, сприяє економічному розвитку, що позначається на високих заробітних платах працівників.

Ще один важливий пункт – якість посівного матеріалу. Тож отриманню продуктивних сортів, а сьогодні ще й сухостійких, Компанія приділяє особливу увагу. В цьому напрямку співпрацюють з всесвітньо відомими виробниками «Піонер», «Монсанто», «Євраліс», у яких закуповуються материнські форми насіння, з яких на дослідних полях вирощуються власні гібриди, пристосовані до нашої землі та кліматичних умов. Якість цього посівного матеріалу на генетичному рівні перевіряється в лабораторіях вищезгаданих виробників.

Також у Компанії діє свій потужний науковий підрозділ, який займається, в тому числі, й питанням адаптації рослин до кліматичних змін у різних регіонах України, де працюють кернелівські агропідприємства. Укладено довгострокову угоду щодо прогнозування клімату з Українським інститутом гідрометеорології, діє власна мережа метеостанцій.

Кращий роботодавець України

Компанія значну увагу приділяє формуванню кадрового потенціалу, тут систематично підвищуються умови праці робітників, діє ефективна система мотивації. Працівники вчасно отримують конкурентну, офіційну заробітну плату, рівень якої є вищим середньої номінальної заробітної плати в Україні, а також мають повний пакет соціальних гарантій.

Кожний кернелівець має можливість отримувати корисний досвід, розвивати свої навички та уміння. Значну роль у цьому процесі відіграє існуюча в Компанії система корпоративного навчання та комунікації – потужний механізм, що здатен значно підвищити ефективність роботи всієї команди.

Працюють програми для студентів. Результативною стала підготовка спеціалістів для агропідприємств Кернел у Сумському національному аграрному університеті, Подільському державному аграрно-технічному університеті, Національному університеті водного господарства та природокористування (м. Рівне), Національному університеті біоресурсів та природокористування (м. Київ). На базі цих закладів втілюється в життя програма адаптації та розвитку молодих фахівців (випускників/студентів) вишу для роботи в Компанії – «Університет міжнародних програм Кернел» та «Кернел Шанс». Вже підготовлено 200 фахівців, які працюють у кернелівських агропідприємствах, проходять стажування за кордоном.

У компанії Кернел впевнені у майбутньому. Це доводить і недавно прийнята Стратегія Кернел до 2021 року, за якою зростатиме експорт бутильованої олії, виробленої олійноекстракційними заводами Компанії, зерна, вирощеного на кернелівських полях, суттєво збільшиться й обсяг посівних площ. Прогнозованість дій, прозорість діяльності і відповідальність перед державою – це основа політики Кернел.

Довідка

Кернел – найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської про­дукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально-інтегрована структура Компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; високотехнологічне рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах. Кернел щорічно підтверджує беззаперечне лідерство в усіх напрямках діяльності в регіонах присутності і світових рейтингах. Протягом 10 років акції Компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі. У 2011 році IPO Кернел було визнано кращим в країнах Центральної та Східної Європи за всю історію біржі. Щорічно Компанія лідирує в рейтингах кращих роботодавців. У 2016 році Кернел визнано найбільш прозорою Компанією галузі АПК відповідно до Індексу прозорості найбільших компаній в Україні. В цьому ж році міжнародне рейтингове агентство Fitch присвоїло цінних паперів Кернел кредитний рейтинг «В+», а агентство S & Р «-В», що вище суверенного рейтингу України на дві і одну сходинки відповідно. У 2017 році Кернел успішно дебютував на ринку євробондів, розмістивши на Ірландській фондовій біржі п’ятирічні облігації на суму 500 млн доларів зі ставкою 8,75%.

На частку Кернел припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії. Свою продукцію Компанія постачає в більш ніж 60 країн світу, серед основних ринків збуту – Індія, країни Євросоюзу, Єгипет і Туреччина. Переробні потужності Кернел становлять 3 млн. тонн насіння соняшника на рік, що дозволяє отримувати 1,3 млн. тонн соняшникової олії і близько 1,2 млн. тонн соняшникового шроту. Щорічно Кернел постачає на міжнародні ринки близько 5 млн тонн кукурудзи, пшениці, ячменю, сої та ріпаку, закуповуючи сільгосппродукцію у більш ніж 5-ти тисяч виробників, а також вирощуючи власну продукцію на 400 тис. га землі. Логістику експорту забезпечують власні портові термінали Компанії.

Зам. №70.

Поширити
"Вісті Світловодщини"