Японія – країна квітучої сакури

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2017 рік за ініціативи Президента України оголошено роком Японії в Україні. Це рішення спрямоване на укріплення стосунків між державами.
До цієї події у Павлівській сільській бібліотеці був проведений тиждень Японії. На нього були запрошені підопічні Світловодського районного територіального центру: люди похилого віку, інваліди та ветерани праці. Головною метою заходу було ознайомити присутніх із традиціями та культурою Японії.
То чим же здивувала гостей Країна Сонячного Сходу? Перш за все, давньою історією, оплетеною легендами, таємницею японського довголіття, особливістю національного характеру, простотою по формі і загадковою за змістом японською класичною поезією.
Не менш цікавою була відеомандрівка далекою країною квітучої сакури, де унікальним є становлення японців до природи. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажу, квітів, моря…
Японці знаходяться у дивній гармонії із живою природою. Вони її спроможні не тільки слухати, а й відчувати. Навіть коротка мандрівка цією країною впливає на світогляд людини.
Естетичним обрядом, властивим японській культурі, є чайна церемонії. Її осягають багато років у спеціальних школах. Гості бібліотеки не тільки дізналися більше про цей ритуал, а й були запрошені до мистецтва чаювання по-японськи.
Наприкінці заходу під керівництвом соціального працівника був проведений майстер-клас по виготовленню панно в японському стилі, на якому були присутні національні елементи.
Хоч японці вважають, що жити можна деінде, а старіти тільки в Японії, українці переконані – мандрувати, захоплюватися можна багатьма країнами, але краще, ніж рідна Батьківщина, немає.

Оксана Оксенюк, соціальний працівник.
Марина Леоненко, завідуюча сільської бібліотеки.

Поширити
"Вісті Світловодщини"