Єдина Світловодщина – запорука самодостатності

21 вересня на засіданні громадської ради, яка діє при Світловодській районній держаній адміністрації, розглядали такі питання: «Про стан та якість надання освітніх послуг жителям району та перспективи розвитку галузі відповідно до вимог Закону України «Про освіту»»; «Про перспективи об’єднання громад на території Світловодського району».
Виступаючи перед членами громадської ради, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич наголосив на основних аспектах розвитку освітньої галузі району на 2018-2019 навчальні роки. З ними знайомилися читачі зі сторінок газети «Вісті Світловодщини», коли читали про педагогічний форум вчителів («№36 від 6.09.2018р).
Під час обговорення виступу голова громадської ради, голова Світловодської районної організації товариства меліораторів та водогосподарників України Віктор Бурлака, серед іншого, підкреслив, що відсоток охоплення дітей дошкільною освітою у Світловодському районі протягом останнього часу значно покращився. Це відбулося завдяки системній роботі районної державної адміністрації в напрямку забезпечення дітей району дошкільною освітою.
По другому питанню виступила перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк. Вона зазначила, що відбулись зміни у законодавстві України щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Так, за планом формування територій громад Кіровоградської області (зі змінами), затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 року №491-р, на території Світловодського району передбачалося утворення 3 громад – Великоандрусівської, Глинської та Світловодської. Нині села Велика Андрусівка, Калантаїв, Сніжкова Балка, Вищепанівка, Подорожнє, Нагірне, Бабичівка вже об’єдналися і утворили Великоандрусівську територіальну громаду з центром у с. Велика Андрусівка.
До Глинської ОТГ, згідно з вищезгаданим перспективним планом, мали ввійти села Глинськ, Ганнівка, Семигір’я, Григорівка, Кобзарівка, Оврагове, Перехрестівка, Яремівка, Захарівка, Аудиторівка, Серебряне, Іванівка, Федірки та Сніжкове. До складу Світловодської ОТГ мали ввійти місто Світловодськ, смт. Власівка, села Павлівка, Вільне, Велика Скельова, Миронівка, Озера, Олексіївка, Талова Балка, Микільське, Бугроватка та Золотарівка.
Сьогодні в області утворено 16 об’єднаних територіальних громад, серед яких і Великоандрусівська, що займає 13 рейтингове місце серед ОТГ за результатами діяльності у першому півріччі 2018 року. Основна відмінність діяльності ОТГ – це умови, на яких вони отримують фінансування з державного бюджету: ОТГ перейшли на прямі відносини з державою в особі Міністерства фінансів України та мають статус територій обласного значення. Однак, одним із головних показників діяльності ОТГ має бути її фінансова самодостатність.
– На мою думку, провівши відповідний фінансовий аналіз, Глинська ОТГ не має перспективи стати самодостатньою, – сказала Наталія Гаврилюк. – 13 вересня 2018 року під головуванням першого заступника голови Кіровоградської обл­держадміністрації Сергія Коваленка відбулася нарада з питань приєднання сільських та селищних рад до об’єднаних територіальних громад, на якій голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський висловив думку, що Світловодщина (м. Світловодськ, селище Власівка, Світловодський район) має бути єдиною об’єднаною територіальною громадою з адміністративним центром у м. Світловодську. З обґрунтованою позицією Сергія Твердовського можна ознайомитися на сайті газети «Вісті Світловодщини» https://svitvisti.com/pro-vazhlyve-z-sergiyem-tverdovskym/
Відповідно до обласного протоколу наради з питань приєднання сільських, селищних рад до об’єднаних територіальних громад районній державній адміністрації доручено підготувати пропозиції та розглянути на засіданнях районної робочої групи з розробки перспективного плану формування територій громад району питання щодо внесення змін до плану формування територій громад Кіровоградської області (зі змінами), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 року №491-р з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення, демографічної складової та розвитку інфраструктури громади та надати обласній державній адміністрації відповідні пропозиції з копією протоколу засідання і проектом паспорту громади.
Керівництво районної державної адміністрації сподівається на ваше розуміння і підтримку пропозиції голови райдержадміністрації Сергія Твердовського. Ця пропозиція спрямована на утворення в області саме самодостатніх та ефективних громад.
Хочу довести до відома присутніх, що на засіданні колегії районної державної адміністрації 27 вересня 2018 року розглядатиметься питання про внесення змін до плану формування територій громад Кіровоградської області (зі змінами), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 року №491-р, та утворення однієї громади: м. Світловодськ, селище Власівка (складова частина міста), Світловодський район з адміністративним центром в м. Світловодську. Тому прийняте громадською радою рішення буде мати вагоме значення при розгляді зазначеного питання, – на закінчення свого виступу сказала Наталія Гаврилюк.
Під час обговорення даного питання усі члени громадської ради підтримали озвучену пропозицію голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського щодо створення на території Світловодщини однієї об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у м. Світловодськ, до складу якої мають ввійти м. Світловодськ, смт. Власівка та села Світловодського району. Про це свідчать і результати голосування членів громадської ради – рішення підтримати пропозицію голови РДА було одноголосним.

Світлана Калугіна.