Її життя належить громаді

Жінка прийшла в цей світ для любові. Напевно, цьому твердженню не буде заперечень, бо саме мамина любов боронить дітей від лиха і хвороб, любов дружин надихає і робить впевненішими у собі чоловіків. Усе своє життя жінка віддає тепло свого серця, і робить це із великим задоволенням. Саме такою жінкою – справжньою берегинею – є голова Павлівської ветеранської організації Зінаїда Федорівна Чернієнко.

Зінаїда Федорівна народилася 2 листопада 1939 року. Вона з дитинства була активісткою. Суспільну діяльність розпочала у 1957 році, коли її обрали секретарем комсомольської організації. За часів діяльності комуністичної партії Зінаїда Федорівна перебувала на різних партійних посадах, з 1965 по 1996 рік обиралася депутатом Павлівської сільської ради, була депутатом районної ради п’ятого скликання.
Із 2002 року Зінаїда Федорівна очолює Пав­лівську місцеву ветеранську організацію. У Павлівці й у Вільному її знають усі, бо не відбувається жоден сільсь­кий захід без участі Зінаїди Федорівни.

У Павлівській ветеранській організації налічується більше 800 членів. Це люди похилого віку, ветерани війни та праці. Проблем у людей цієї категорії вистачає. Аби їх вирішити, звертаються до Зінаїди Федорівни. Пав­лівсь­кий сільський голова Микола Панасенко зізнається: «Інколи, за потреби, навіть я прошу Зінаїду Федорівну допомогти вирішити те чи інше питання, адже їй ніхто не відмовить – вона в нас наполеглива».

Під керівництвом Зінаїди Федорівни на території Павлівської сільської ради активно розвивається волонтерство. Особливо велику допомогу люди похилого віку надають районній Центральній лікарні у вигляді продуктів харчування. До акції долучаються всі, відгукуючись на заклик свого керівника. Інколи харчів збирають стільки, що не все можна забрати.

Зінаїда Федорівна багато робить і для розвитку своєї громади. Вона завжди поруч із сільським головою. І на прийом до керівництва району чи області приїде, і звернення до чиновників різних рівнів напише, аби лиш був позитивний результат.
При Павлівському Будинку культури діє клуб «Ветеран», який об’єднав саме людей похилого віку. Працівники Будинку культури разом із Зінаїдою Федорівною кілька разів на рік проводять засідання клубу. Тут ветеранам і концертну програму готують, і «солодкий стіл» накривають. Це прекрасна можливість зібратися разом, поспілкуватися, згадати молоді роки, поділитися успіхами чи радістю. Зінаїда Федорівна задає настрій всім, підбадьорює до участі у різноманітних конкурсах, сама подає приклад.

Про цю жінку можна говорити дуже багато, бо тут, на Світловодщині, пройшло все її життя, тут її душа і серце. За свою трудову та суспільну діяльність Зінаїду Федорівну нагороджено безліччю грамотами різних рівнів, кількома медалями, відзнакою Президента України «70 років Перемоги над нацизмом». За рекомендацією вдячних односельців Чернієнко Зінаїду Федорівну занесено до Книги Пошани Світловодського району.

Світлана Калугіна

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.