ЮРІЙ БОЙКО: МИ ДАВАЛИ ОБІЦЯНКУ ЛЮДЯМ ЗАХИЩАТИ ЇХ ДО КІНЦЯ, МИ ТРИМАЄМО СВОЄ СЛОВО

Звістка про рішення Конституційного Суду України, який визнав неконституційними рішення парламенту, які позбавили ліквідаторів аварії на ЧАЕС законних пільг, застала Співголову ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрія БОЙКА на Кіровоградщині.

«Сьогодні ми, разом з чорнобильцями та моїми колегами депутатами від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, здобули вагому перемогу над несправедливістю і беззаконням. Цього рішення ми добивалися кілька років, подавши більше десяти звернень до КСУ. Минулого тижня шляхом ультиматуму ми змусили владу прийняти рішення про виплату боргів шахтарям. Сьогоднішнє рішення Конституційного Суду щодо чорнобильців – це ще одна перемога в боротьбі за захист прав простих людей. Ми давали людям обіцянку, що будемо захищати їх до кінця і, попри запеклий опір нинішньої влади, ми тримаємо своє слово», – сказав Юрій Бойко на зустрічі з активістами ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Кіровоградщини.

Людей цікавило все – від питань, що робити з цінами і тарифами, як виживати в умовах відсутності роботи і мізерної пенсії, коли вже приберуть Супрун, до загальної політичної ситуації в країні і коли вже розженуть цей парламент.

Як Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Верховній Раді Юрій Бойко розповів, що позиція партії в питанні тарифів чітка і незмінна – вдвічі знизити комунальні тарифи і запровадити мораторій на їх підвищення. Заручниками космічних тарифів і непередбачуваної політики уряду стали сьогодні всі – і місцеві бюджети, і громади,
і люди.

«На сьогоднішній день борги за житлово-комунальні послуги складають близько 34 млрд гривень. А чому так сталося? Причина одна: збільшили в 8 разів вартість газу, в 4 рази – електроенергії. Тарифи підняли, але у людей немає грошей платити за такими цінами, вони змушені брати субсидії, а їх не вистачає. Міністерство фінансів просто не встигає відшкодувати. Тому виникли борги у населення перед комунальними підприємствами, а відповідним чином у комунальних підприємств – перед «Нафтогазом». Зараз «Нафтогаз», щоб затвердити ліміти на поставку блакитного палива, вимагає від місцевих рад гарантій щодо виплати заборгованостей. Місцеві депутати будуть змушені піти на такий крок, щоб не залишити людей, чиї інтереси покликані захищати, без тепла в будинках. У той же час місто зможе розраховуватися з боргами тільки за рахунок урізання статей місцевого бюджету, які планувалися на розвиток медицини, освіти та забезпечення соціальної сфери. Абсурдні вимоги МВФ – зменшити число субсидіантів і підвищити ціну на газ, остаточно доб’ють людей, які вже і так по вуха в боргах. Наша позиція чітка і незмінна – вдвічі знизити комунальні тарифи і запровадити мораторій на їх підвищення.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зареєстрував у Верховній Раді проект Постанови про звернення Верховної Ради до Кабінету Міністрів з вимогою вжити невідкладних заходів щодо зниження цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та посилення соціального захисту громадян», – розповів Юрій Бойко.

ОПОЗИЦІЙНИМ БЛОКОМ підготовлено також пакет законопроектів, спрямований на вирішення соціально-економічних питань, але життєво важливі для людей і країни закони блокуються цим парламентом.

«Якщо Верховна Рада не здатна вирішувати завдання і питання, які дійсно хвилюють громадян, то вона повинна саморозпуститися і піти на дострокові вибори. Ще ніколи в Україні не було такого знущання над людьми», – підкреслив Юрій Бойко.

В рамках поїздки на Кіровоградщину опозиційний політик побував на підприємстві «Ельворті». Підприємство має давню історію і сьогодні є флагманом сільськогосподарського машинобудування. Разом з головою наглядових рад ЗАТ «Ельворті ГРУП» і ЗАТ «Гідросила ГРУП» Павлом Штутманом Юрій Бойко оглянув виробництво, і звичайно, говорили про розвиток галузі і труднощі, з якими сьогодні стикаються подібні підприємства. І про те, що для підтримки вітчизняного виробника необхідні дві речі – розширення ринків збуту і держпрограма кредитування підприємств.

«Завдання держави – допомагати таким підприємствам.

Перш за все, це розширення ринку збуту. Сьогодні такі підприємства потрапили під санкції, і вони не можуть продавати свою продукцію в Росію, яка була традиційним торговим партнером. Вони втратили цей ринок. Це великі фінансові втрати», – пояснив Юрій Бойко.

За його словами, закривши традиційні ринки збуту для вітчизняних підприємств, уряд не запропонував нічого натомість. Саме тому таким важливим є питання розширення внутрішнього ринку.

«Треба допомагати фермерам, відновити пільги з ПДВ, щоб вони мали можливість купувати сучасну техніку, яку ми сьогодні бачили, і яка викликає довіру у людей. Тому що це наше українське, вироблено нами. І треба дати фермерам грошей, щоб вони могли це купувати», – зазначив Юрій Бойко.

«Люди на «Ельворті», як і по всій країні, хочуть і вміють прекрасно працювати, але ось тільки важливо створювати нові робочі місця, розвивати промисловість, зробити доступними кредити, а головне – повернути мир в Україну. Для відродження української економіки потрібно закінчити війну, а не випрошувати кредити у МВФ», – резюмував після зустрічі керівник Кіровоградської обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, народний депутат Сергій Ларін.

Поширити
"Вісті Світловодщини"