З 60 тестованих – 8 хворих на СНІД

809

15 серпня на подвір’ї Світловодської центральної районної лікарні проходила акція по безкоштовному анонімному тестуванню на виявлення інфікованих ВІЛ/СНІД.

 

Організаторами виступили заступник голови Кіровоградської ОДА Андрій Коломійцев, Світловодська РДА, громадська організація «Шлях до життя» та її голова Анатолій Тримбач, директор Глинського навчально-виховного об’єднання Юрій Москаленко, який близько 6 років співпрацює із цією організацією. Всього для проведення акції було виділено 110 експрес-тестів, 50 з яких надали до ЦРЛ для тестування медпрацівників.

За результатами решти 60 експрес-тестувань, які цього дня провели на території лікарні інфікування ВІЛ/СНІД виявили у 8 чоловік. Ще 10 тестів на гепатит виявили 1 хворого. Цифри вражаючі і змушують задуматися. Грубо кажучи, для 10 відсотків населення ВІЛ/СНІД і гепатит не просто інформація з брошур, а реалія життя. При чому вважати, що це представники, м’яко кажучи, неблагополучної категорії населення – хибна думка.

Не краща ситуація і в Олександрії. Під час проведення тестування з 200 зразків, хворих на Гепатит виявилося 15.
За словами голови ГО «Шлях до життя» Анатолія Тримбача, який особисто проводив тестування, зараженими виявилися громадяни різних верств населення.

– Під час проведення тестування ми пояснювали інфікованим, що СНІД – не вирок. Найголовніше – відповідальність та бажання жити, – підкреслив Анатолій Тримбач.

Подібна акція проходила навесні. Тоді під час експрес-тестування із 100 експрес-тестів ВІЧ/ СНІД виявили у 11 осіб, а з 15 тестів на Гепатит С – 6.

Ніна Сокуренко.

Поширити
Відповідальний секретар редакції газети «Вісті Світловодщини», журналіст.