З ПОВАГОЮ ДО ЗЕМЛІ, З ВДЯЧНІСТЮ БАТЬКОВІ

Не помилюся, коли скажу, що родину Тартикянів добре знають і в рідній Григорівці, і на території всієї Світловодщини. Айкарам Рашидович Тартикян – відповідальний хазяїн, який турбується не лише про власне господарство, але й бере активну участь ледь не в усіх доброчинних справах. На такому прикладі він виховує і своїх дітей. До всього, чим починав займатися Айкарам Рашидович, він долучав дітей, тому  з часом, коли вони підростали, кожен добре знав, чим хоче займатися у майбутньому.
Обробітком землі Айкарам Рашидович почав займатися у 2000 році, коли було зареєстровано СТОВ «Земля і люди». Через 8 років було відкрито підприємство «Яремівське», яким сьогодні керує один із його синів – Карапет Тартикян. В обробітку молодого сільгосптоваровиробника близько 900 га землі. Як він сам зізнається, це не так вже й багато, але якщо вкладатися у господарство, слідкувати за сучасними технологіями, розвитком ринку мінеральних добрив та просто поважати землю, яку оброб­ляєш, вона віддячить сторицею.
Він добре пам’ятає, коли у 13 років вийшов разом з батьком у поле розкидати селітру. Робота на землі сподобалася Карапету, і тому, не зважаючи на можливість широкого вибору і професії, і місця проживання, після здобуття вищої юридичної освіти він повернувся у рідну Григорівку.
Як він говорить, земля навчає: тут і економіка, і психологія. Філософське ставлення до обраної справи чоловік запозичив у батька, який весь час намагався навчити, підказати, як краще вчинити у тій чи іншій ситуації.
Щоб земля радувала урожаєм, їй треба бути відданим, а тому до своєї справи Карапет ставиться серйозно – до співпраці запрошує технологів, агрономів, не нехтує сівозмінами, аналізом проби ґрунту. У господарстві щороку відбувається оновлення технічного устаткування, а вже найближчим часом планується розпочати співпрацю з компанією «Cropio Україна», яка надає послуги дистанційного контролю сільськогосподарських угідь, а саме – моніторинг стану посівних площ, автодокументацію, прогнозування і планування сільськогосподарських операцій.
Хоч Карапет є керівником господарства, сам полюбляє власноруч обробляти землю, сідаючи за кермо «John Deere».
– Це просто насолода для душі, адже сучасна техніка орієнтована на людину – все прораховано для максимального комфорту кермувальника та з метою досягнення високих результатів збору урожаю і обробки землі.
Зі щирим теплом та особливою повагою Карапет розповідає про батька. Зізнається, що усю роботу виконує з думкою про нього:
– Батько навчив багато чому, тож у роботі керуюся принципами, які він мені передав. Найголовніше – примножувати. Пам’ятаю, колись він сказав: «Роби так, щоб люди дивувалися твоїм успіхам, а рідні – пишалися». Це, у першу чергу, стосується господарства.
Для батька взагалі дуже важливі господарські якості. Не забуваю, як він перевіряв, наскільки уважно я слідкую за заготівлею зерна. Ці уроки, мабуть, найважливіші у моєму житті. Особисто для мене він є прикладом хазяйновитості, невичерпним джерелом любові до людей, щирого патріо­тизму, а ще – терплячості і розуміння, адже усе, чим займаються Тартикяни – справа нашої родини, а тому тут має панувати єдність. І знову згадую його слова: «Можете сваритися, шукаючи істину, але найголовніше, щоб між вами не було образ».
Сьогодні у зерносховищі зібране збіжжя чекає кращої ціни, озимі засіяні, поля підготували до зими. Тому зараз у господарстві планується оновлення сівалок, вивчаються новинки у сфері агротехніки, адже, як говорить Карапет,  для успішної роботи на землі необхідно постійно вчитися і вдосконалюватися. Помилки можливі, їх не уникнути, але головне – їх не варто повторювати.
Ніна СОКУРЕНКО

Поширити
"Вісті Світловодщини"