З турботою про людей

317

На одній із нарад при голові районної державної адміністрації, на якій підводили підсумки роботи Світловодського району за 2017 рік, я звернула увагу на одне із сільгосппідприємств – АВПП «Украгротехнологія», яке, за своїми показниками,  якісно вирізнялося серед інших. Статистичні дані лише підтвердили цей факт.

На сьогодні АВПП «Украгротехнологія» за розміром плати за землю,  за рівнем середньої заробітної плати, за показниками врожайності є лідером серед інших сільгосппідприємств нашого району і одним із кращих в області. Це господарство з’явилося у 1997 році, і з тих пір неухильно збільшує обсяги виробництва.

З самого початку діяльності в обробітку цього сільгосппідприємства були лише людські земельні частки (паї). Хоч із часом і почали орендувати землі резерву та запасу, це не змінило ставлення керівництва АВПП «Украгротехнологія» до селян, які своєю важкою працею в колгоспах заслужили право мати свій земельний наділ.

У розмові з представниками АВПП «Укр­агротехнологія» Тетяною Шевченко та Тетяною Кодаченко я дізналася, що господарство виплачує власникам земельних часток (паїв) орендну плату в розмірі 14% від її нормативної грошової оцінки. Так, за словами Тетяни Кодаченко, яка працює у цьому господарстві фактично з часів його заснування, люди за свій пай отримують 14980 грн. Сьогодні це найвища сума орендної плати в районі та одна із найвищих в області.

Заробітна плата працівників АВПП «Укр­агротехнологія» теж найвища в районі в галузі сільського господарства – майже 7600 грн. Саме з цих виплат до районного бюджету надходять кошти у вигляді прибуткового податку. А місцевий бюджет – це фінансова можливість для розвитку інфраструктури Світловодщини, забезпечення діяльності освітньої, медичної галузей, відшкодування пільгового проїзду громадян на приміському пасажирському транспорті, допомоги учасникам антитерористичної операції, співфінансування ремонтних робіт на соціально значущих об’єктах району та багато іншого.

Під час нашої розмови Тетяна Шевченко також зазначила, що АВПП «Украгротехнологія» є надійним партнером для Миронівсь­кої, Захарівської, Великоскельвської та Микільської сільських рад, на території яких здійснюється господарська діяльність підприємства. Під час снігопадів техніка цього господарства розгортає сільські дороги, керівництво АВПП «Украгротехнологія» завжди виділяє кошти на придбання дитячих подарунків на різні свята тощо.

Звичайно, найбільше уваги приділяється Миронівській сільській раді. Хто був у Миронівці, той помітив, як там відрізняються своєю якістю дороги, який гарний ремонт проведено у дитячому садочку. Виділяє АВПП «Украгротехнологія»  кошти і на підтримку школи. Це свідчить про соціальну орієнтованість підприємства, адже високий відсоток, що сплачується за оренду землі, не є причиною абстрагуватися від місцевих проблем. АВПП «Украгротехнологія» ­­– єдине крупне сільгосппідприємство на території Миронівської сільської ради, тож і працює воно на благо громади, аби покращувати умови проживання місцевих жителів.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"