З вітаннями у підшефній частині

234

19 лютого творчі колективи Світловодського районного Будинку культури зі святковою концертною програмою завітали в Богданівку Знам`янського району, щоб привітати підшефну військову частину А-1201 з 76-ою річницею з дня утворення.

Історія військової частини розпочалася в далекому 1942 році. В суворі дні наступу німецько-фашистських військ на Сталінград військовий склад постачав боєприпаси Південно-Західному, Донському і Сталінградському фронтам, а особовий склад брав безпосередню участь в обороні Сталінграду. Батьківщина високо оцінила вклад особового складу частини в перемозі над ворогом під Сталінградом. Вже в лютому 1943 року 287 військовослужблвців були нагороджені медаллю «За оборону Сталінграду», 3 – медаллю «За відвагу», 11 – медаллю «За бойові заслуги». На сучасному етапі військова частина А-1201 здійснює артилерійсько-технічне забезпечення частин та підрозділів Збройних Сил України.

У період з квітня 2014 року по сьогоднішній день частина бере участь у ракетно-артилерійському забезпеченні проведення антитерористичної операції на сході нашої держави. Більше ста військовослужбовців брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Старший солдат такелажної роти Микола Бутенко Указом Президента України № 553/2015 від 22 вересня 2015 року, за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та навічно зарахований до списків такелажної роти військової частини А-1201.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про усіх хлопців, душі яких відлетіли у Вічність.
З урочистою промовою виступив командир військової частини А-1201 полковник Олександр Собчук та його заступник Олег Гібало. Кращих військовослужбовців та працівників було нагороджено відзнаками та медалями Міністерства оборони України, грамотами і подяками військової частини, підвищено у військових званнях, надано короткотермінові відпустки.
Від імені Світловодської районної влади виступив головний спеціаліст Світловодської РДА Сергій Забродній, який передав щирі вітання від голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського та голови Світловодської районної ради Романа Домбровського, вручив святковий коровай – дарунок від жителів району. Почесними грамотами Світловодської районної державної адміністрації та районної ради нагородили командира взводу-головного сержанта пожежної роти ВЧ А-1201, прапорщика Дмитра Гнатковича, коменданта військової частини, майора Едуарда Копцевича, навідника роти охорони та оборони батальйону охорони військової частини Владислава Мараховського, начальника відділення інформаційно-телекомунікаційного вузла, сержанта Сергія Руденка.

Крім того, особовому складові військової частини надано допомогу продуктами харчування і солодощами.

Ведучі святкового концерту Катерина Бутенко та Микола Фокасій вітали військовослужбовців, а народні ансамблі «Мрія» (керівник Юлія Мартиненко) і «Відлуння» (керівник Олександр Безуглов, концертмейстер Василь Кузьменко), солісти Любов Воловик та Анна Шаєнко від щедрої землі Світловодської вітали піснями.

Надія Грижунова, директор районного Будинку культури.

Поширити
"Вісті Світловодщини"