За що заплатили пільговики?

170

10 квітня у кабінеті першого заступника голови Світловодської районної державної адміністрації Наталії Гаврилюк працювала районна комісія по контролю за перевезенням пасажирів автомобільним транспортом загального користування з приводу ситуації, яка сталася минулого тижня.

Перший заступник голови РДА Наталія Гаврилюк та члени районної комісії по контролю за перевезенням пасажирів автомобільним транспортом загального користування Євгеній Соколенко і Владислав Порохня під час засідання.

4 квітня жителька Павлівки, повертаючись додому з міста заплатила 50% вартості квитка, хоч має право на безкоштовний проїзд. Одразу «з автобуса» вона звернулася до сільського голови Миколи Панасенка щоб він пояснив, у чому справа, бо водій, ніби, сказав, що це «місцева влада щось видумала».

Тому у перший робочий день тижня голова Світловодської РДА Сергій Твердовський доручив своєму заступникові вирішити це питання.

Наталія Гаврилюк запросила Павлівського сільського голову Миколу Панасенка, перевізників ФОП «Макаров» Віктора Макарова, директора ТОВ «Світ-Автолегіон» Володимира Сергєєва та директора ПрАТ «Світловодське АТП-13507» Юрія Богдана взяти участь у роботі засідання районної комісії по контролю за перевезенням пасажирів автомобільним транспортом загального коритсування.

Віктор Макаров, на маршруті якого стався цей прикрий випадок, доповів, що водій взяв гроші не за проїзд, а за багаж. За словами водія, він пояснив пасажирці, що їй необхідно придбати на автостанції проїзний талон на багаж. Посилаючись на брак часу, жінка запропонувала оплатити перевезення багажу водієві. Той погодився.

Але Микола Панасенко уточнив, що 50% вартості квитка оплатили чотири пасажири-пільговики, і платили вони не за багаж.

Наталія Гаврилюк зазначила, що дійсно, згідно з правилами перевезення, є певні норми, відповідно до яких великий багаж повинен теж мати проїзний документ. Інша справа, що цих правил у нашому приміському транспорті не дотримуються.

Аби уникнути непорозумінь, перевізникам рекомендували ознайомлювати пасажирів з правилами перевезення багажу.

Також перевізникові рекомендували повернути кошти пасажирам пільгових категорій і провести додатковий інструктаж з водієм автобусу щодо пільгового перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах.

Ніна СОКУРЕНКО.

Поширити
Відповідальний секретар редакції газети «Вісті Світловодщини», журналіст.