Забруднена вода – джерело інфекційних захворювань

  542

  Водні ресурси світу становлять різноманітні джерела: гори, океани, річки, льодовики. Абсолютна більшість з них пропонують воду низької якості через природні та антропогенних факторів: стікання використаних (забруднених) вод у річки та моря, використання прісної води для побутових потреб (миття автомобілів у водоймах), попадання у водойми нафтопродуктів і хімікатів, недосконала система очищення води, відсутність фінансових ресурсів. Водні ресурси світу лише на 4% забруднюються від природних джерел. Це, як правило, викид алюмінію із земної кори.

  Чисті прісні водні ресурси країн світу в природі на даний момент існують в практично недоступних джерелах (льодовики, гірські озера), а тому люди частіше вдаються до очищення простої  річкової води. Однак якщо вона погано оброблена, то ризик отримання інфекційного захворювання надзвичайно великий. Брудна вода – джерело важких, важковиліковних захворювань, таких як тиф, туберкульоз, холера, дизентерія, сап та ін. Протягом 18 і 19 століть більшість страшних пандемій починалися саме з вживання брудної води. Статистика в даному питанні є досить невтішною, оскільки близько половини людства страждає від поганої води. Жителі Африки та Середньої Азії не тільки не мають доступу до прісних вод, але й не мають можливості очистити наявні.

  Більшість цивілізованих країн світу намагаються різними способами раціонально використовувати воду.

  До способів подолання водного дефіциту можна віднести:

  1. Встановлення лічильників, які будуть правильно і точно вираховувати кількість використаної води.
  2. Створення міцної інформаційної бази, поширення інформації про дефіцит води в суспільстві за допомогою ЗМІ, публіцистики та ін.
  3. Удосконалення каналізаційної системи.
  4. Економія. Прості правила економії води населенням можуть допомогти істотно скоротити її витрати для більш корисних цілей.
  5. Створення водосховищ для прісної води.
  6. Введення санкцій за порушення водного законодавства.
  7. Опріснення солоної або дезинтоксикация хімічними засобами брудної води.

  Якщо раніше для знищення мікробів застосовувалися агресивні засоби хімічної промисловості, то зараз, як правило, поширені нешкідливі з’єднання йоду або хлору. Водні ресурси відіграють чималу роль у житті сучасного суспільства. Її якість, кількість, фізичний стан, температура та інші характеристики безпосередньо впливають на життєдіяльність всього живого на планеті Земля.

  Незадовільний стан може призвести до вимирання людей, популяцій тварин, зникнення рослин, поширенню інфекційних захворювань. Проблема води у світі є нагальною і потребує особливої уваги. Якщо ігнорувати такі питання, то існує загроза повного дефіциту водних ресурсів на планеті.