Зафіксовано другий випадок сказу у с. Павлівка, Світловодського району

23 січня 2019 року в селі Павлівка Світловодського району зафіксовано другий випадок сказу. Причиною знову стала дика тварина – лисиця, яка забігла на господарське подвір’я, де її було вбито. При дослідженні мозку дикої тварини – підтверджено захворювання на сказ.
Нагадуємо, що в грудні 2018 року в селі Павлівка реєструвався випадок сказу домашньої собаки, яка напередодні контактувала з лисицею. На с. Павлівка було накладено карантинні обмеження. До неблагополучної зони ввійшла територія Павлівської сільської ради село Вільне, територія Велико Скелівської сільської ради та мисливські угіддя Озерської сільської ради.
Згідно чинної Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» карантинні обмеження продовжено ще на 60 діб. В карантинній зоні продовжуються проводитися міроприємства щодо недопущення поширення захворювання на сказ на території району.
Довідково: СКАЗ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується – смертю.
Вірус сказу знаходиться у слині інфікованої тварини, зараження відбувається під час укусу хворою твариною, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру (через подряпини, рани).
Стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до Вас підійти
Якщо ж Вас укусила чи подряпала безпритульна, домашня чи дика тварина, пам’ятайте – вона може бути заражена вірусом сказу. НЕГАЙНО зверніться до лікаря, ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хвилин мильною водою (72 % господарчим милом), дезінфектантом для обробки ран у хірургічній практиці (70 % спиртом).
Що робити із твариною підозрілою на сказ: слід негайно звернутися до ветеринарного спеціаліста, тварину треба ізолювати – для огляду й утримання під наглядом ветеринарного спеціаліста на протязі 10 днів. Забивати тварину категорично забороняється.
Для власників тварин в чергове повідомляємо, що щеплення – єдиний захист від сказу. Тому необхідно щорічно проводити профілактичні щеплення проти сказу домашнім собакам та котам.
Для проведення щеплень тварин проти сказу Ви можете звернутися до дільничних лікарів ветеринарної медицини Ваших населених пунктів району:
Телефони для довідок:
2-25-30 – Світловодська районна державна лікарня ветеринарної медицини,
2-65-56 – Світловодський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
Світловодський районний відділ
Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області

Поширити
"Вісті Світловодщини"