Заходи з профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань

263

У наш час гострі кишкові інфекції (ГК1) залишаються однією з найактуальніших проблем. У структурі інфекційних захворювань вони поступаються лише гострим респіраторним вірусним інфекціям. За даними ВООЗ, у світі щороку реєструють від 68,4 млн до 275 млн випадків діарейних захворювань, кількість яких постійно зростає. Як свідчить статистика, серед дітей рівень захворюваності ГКІ при­близно утричі вищий, ніж у дорослих. ГКІ у дітей є значною соціальною і медичною проблемою, смертність унаслідок цих інфекцій займає перше місце в структурі смертності дітей від інфекцій.

Джерелом інфекції при ГКІ є хворі люди, бактеріо- та вірусоносії, а також тварини. Зараження інфекцією здійснюється трьома шляхами:

  • харчовим (аліментарним) під час споживання інфікованих про­дуктів, що містять збудник або його токсини;
  • водним — у разі вживання некип’яченої води, купання у відкритих водоймищах та заковтування води;
  • контактно-побутовим — через брудні руки або інфіковані пред­мети.

У разі бактеріального харчового отруєння в організм людини разом із недоброякісними продуктами харчування потрапляють бактерії та їх токсини. Симптомами хвороби можуть бути фебрильна температура, кволість, слабкість, головний біль, блювання за відсутності діарейного симптому.

З метою попередження кишкових інфекцій рекомендуємо використовувати тільки кип’ячену або бутильовану воду. Важливу роль у розповсюдженні кишкових інфекцій відіграють ягоди, фрукти, овочі, у тому випадку, коли вони вживаються немитими.

Часто дорослі перед тим як купувати фрукти (яблука, виноград, вишні, черешні) пробують їх на смак або дають дитині щойно куплені немиті фрукти, не замислюючись над негативними наслідками таких дій. Овочі та фрукти можуть забруднюватися не тільки руками хворих, які їх збирають або продають, а й ще забрудненою водою при поливі городів. Перед вживанням овочі, фрукти та ягоди потрібно обов’язково ретельно мити під краном проточною водою та додатково обдавати кип’ятком.

Молоко та молочні продукти є також ідеальним середовищем для розмноження мікробів – збудників дизентерії, черевного тифу та інших гострих кишкових захворювань. Рекомендуємо вживати молоко тільки у кип’яченому та пастеризованому вигляді. Попередити гострі кишкові інфекції та харчові отруєння – справа і відповідальність не тільки медиків, а й всього населення в цілому. Слід пам’ятати, що при появі перших ознак кишкового захворювання або будь-якого кишкового розладу (болі в животі, нудота, блювання, пронос, підвищення температури тіла) необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, не займатися самолікуванням.  Дослухайтесь цих рекомендацій і порад та пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Бережіть себе і будьте здорові.

Поширити
"Вісті Світловодщини"