Закінчився 2018 рік – час звітувати про зроблене

Минув 2018 рік, який для нашої території, попри труднощі, був досить результативним. Над чим працювала влада району протягом 2018 року, повідомив у своєму звіті голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський.
Сергій Сергійович, зокрема, зазначив, що протягом року було проведено 9 засідань колегії, де розглядалися земельні питання, питання соціального захисту населення, освіти, медицини, енергетики, транспорту та зв’язку, діяльності агропромислового комплексу, економічного розвитку, виконання бюджету району тощо. Ці та інші теми обговорювалися і на численних нарадах із залученням керівників управлінь та відділів районної державної адміністрації, сільських голів, депутатів районної ради, представників установ та організацій, що діють на території району.
Системно районна державна адміністрація працює і зі зверненнями громадян, проводить особисті прийоми. Так, протягом року до районної державної адміністрації надійшло 527 звернень. З них 195 вирішено позитивно, на 293 надані роз’яснення, 17 направлено за належністю, 22 звернення знаходяться на стадії розгляду.
Для спрощення процедури отримання адміністративних послуг працює Центр надання адміністративних послуг, який діє за принципом “Єдиного вікна”.
Та, як наголосив Сергій Твердовський, основними завданнями районної державної адміністрації у 2018 році були активізація економічної діяльності, сприяння підвищенню рівня життя населення.
В окремих галузях і сферах діяльності протягом 2018 року забезпечено позитивну динаміку розвитку району. Так, за результатами 2017 року район посів 4-те рейтингове місце серед районів області.
– Сподіваюсь, що Світловодський район утримає свої позиції серед найкращих територій і надалі. Хочу наголосити, що це стало можливим завдяки кропіткій роботі всієї команди Світловодського району: апарату, структурних та територіальних підрозділів РДА, районної і сільських рад, депутатів усіх рівнів, сільських голів, сільгосптоваровиробників, керівників фермерських господарств, підприємців. Це також результат співпраці та підтримки обласної державної адміністрації і народного депутата України Олеся Станіславовича Довгого, – сказав голова районної державної адміністрації.
У січні-вересні 2018 року з показником 6392,1 грн. Світловодсь­кий район зайняв 2 місце серед міст і районів області за обсягом капітальних інвестицій на одну особу, що майже вдвічі більше показника за січень-вересень 2017 року. Також наш район посів 3-є місце з показником 32650,3 грн. за обсягом реалізованої промислової продукції на одного мешканця району. За ІІІ квартал 2018 року рівень середньомісячної заробітної плати по району становить 6985 грн.
За підсумками роботи у 2018 році, є сподівання, що заробітна плата збільшиться на 25,0% та становитиме близько 7600 грн. (у 2017 році цей показник становив 6080 грн.)
Як зазначив голова районної державної адміністрації, завдяки плідній співпраці районної державної адміністрації з головним територіальним управлінням юстиції у Кіровоградській області у вересні повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві-банкруті ДП “СКТС і ТМ” у сумі 646,2 тис. грн.
– Користуючись нагодою, хочу повідомити, що колишнім працівникам ДП “СКТС і ТМ” зараховано страховий стаж з 1 січня 2004 по 30 червня 2007 року. Нині з колишніми працівниками заводу працюють в управлінні Пенсійного фонду – проводиться перерахунок пенсій.
Також погашено борг ДП «СКТС і ТМ» перед головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області в сумі 1126371,11 грн. та заборгованість щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю громадян за даними обліку боржника та заяви управління Пенсійного фонду України в м. Світловодсь­ку та Світловодському районі.
Зупинився Сергій Твердовський і на показниках районного бюджету. Так, за результатами 9 місяців 2018 року надійшло власних надходжень (без дотацій і трансфертів з ДБУ) 3893,00 грн. (з розрахунку на 1-го мешканця району), і це 1 місце серед районів області. Для порівняння: у м. Світловодськ – 2295 грн., у Кропивницькому – 4149 грн., в Олександрійському районі – 3252 грн., у Знам’янському – 3419 грн., в Онуфріївському – 2679 грн.
– Ми розуміємо: чим більше отримуємо коштів до районного бюджету, тим більше можемо спрямовувати їх на соціальний розвиток території. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій залучено 2380,0 тис. грн., які спрямовано на придбання вуличних спортивних тренажерів, спортивно-ігрового інвентарю, музичного, звукового та мультимедійного обладнання, а також комп’ютерної техніки, стоматологічних установок тощо. Головним нашим завданням було зберегти існуючі освітні навчальні заклади, і ми його виконали. Так, в ході втілення в життя освітньої реформи оптимізовано мережу загальноосвітніх навчальних закладів району: створено 2 опорні школи, 7 філій та 1 ліцей. Також створено КЗ “Інклюзивно-ресурсний центр”. Шляхом реконструкції частини приміщень Захарівської та Великоскельовської загальноосвітніх шкіл додатково відкрито 2 дошкільні групи. У рамках фінансування державних програм, як-то “Нова українська школа” та “Створення Інклюзивно-ресурсних центрів і їх підтримка” використано 344,2 тис. грн. У цьому році з районного бюджету на поліпшення матеріально-технічної бази освітніх закладів району спрямовано близько 300,0 тис. грн. У 2018 році харчування учнів здійснюється з розрахунку 12,88 грн. на одну особу, – сказав очільник району.
Також в районі забезпечено виплату надбавки за престижність педагогічним працівникам у розмірі 20% від посадового окладу, педагогічним працівникам, які працюють в рамках проекту “НУШ” – 30%, молодим спеціалістам – 50% від посадового окладу. У жовтні 2018 року здійснено виплату щорічної грошової винагороди в розмірі 50% від посадового окладу педпрацівникам закладів освіти району. Планується до кінця грудня провести виплати премії за IV квартал педагогічним та технічним працівникам закладів освіти.
Також на території збільшено кількість спортивних секцій Цент­ру дитячої та юнацької творчості; придбано спортивний інвентар. У квітні цього року наші хортингісти здобули звання чемпіонів світу, взявши участь у змаганнях в м. Даугавспілс (Латвія).
На території району проведено ряд обласних спортивно-патріотичних заходів, серед яких обласний етап військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). У рамках обласної спартакіади збірних районів команда Світловодського району посіла ІІІ місце в ІІ етапі та підсумкове шосте місце в командному заліку. З метою покращення спортивної підготовки нашої молоді у жовтні розпочато будівницт­во майданчика для міні-футболу на території с. Григорівка (КЗ “Ліцей “Надія” (корпус № 2).
Є показові зрушення і в медичній галузі. До складу КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Кіровоградської області” ввійшло 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 1 фельдшерсько-акушерський пункт (с. Григорівка) та 13 фельдшерських пунктів, 2 амбулаторії на балансі Великоандрусівської ОТГ. Нині проводиться їх реєстрація у системі eHealth. Станом на 28 листопада в системі зареєстровано 7373 декларацій.
Протягом року тривала робота щодо покращення матеріально-технічної бази районних медичних закладів. На ці цілі виділено близько 700,0 тис. грн. У цьому році завершено капітальний ремонт та благоустрій території Микільської медамбулаторії загальної практики на загальну суму 841,133 тис. грн., у тому числі за рахунок державного бюд­жету – 500 тис. грн. та місцевого бюджету – 356,472 тис. грн.
За ініціативи Президента України, у 2018 році за рахунок державного бюджету на умовах співфінансування з місцевих бюджетів триває будівництва сільської лікарської амбулаторії на території с. Велика Скельова, вартість проекту складає 5,7 млн. грн. наразі придбано службовий автомобіль для медичних працівників новозбудованої амбулаторії на суму 500,0 тис. грн.
У 2018 році молодь віком до 35 років, яка працює в галузях освіти та медицини, мала змогу діставатися до місць роботи за кошти районного бюджету, що були передбачені саме на ці цілі. Також в цьому році у районному бюджеті було передбачено 415,0 тис. грн. на пільговий проїзд окремих категорій громадян та 23,4 тис. грн. на послуги зв’язку.
Протягом року 15 осіб-учасників АТО, отримали одноразову грошову допомогу на вирішення соціально-побутових питань на загальну суму 22,5 тис. грн., 136 осіб отримали допомогу до державних свят за рахунок коштів місцевого бюджету на загальну суму 40,8 тис. грн.
Двом пораненим учасникам АТО надано одноразову допомогу на суму 4,0 тис. грн. Сімейним відпочинком охоплено 9 осіб (21 із членами сімей) з числа учасників АТО на загальну суму 56,0 тис. грн.
З 2018 року у районному бюджеті передбачено кошти на виплату одноразової матеріальної допомоги в розмірі 5 тис. грн. військовослужбовцям, які вперше уклали контракт в особливий період та під час проведення антитерористичної операції про проходження військової служби, і на час укладання контракту зареєстровані на території району, відповідно до поданих списків Світловодським міським об’єднаним військовим комісаріатом. Таку допомогу вже надано 5 особам. Також оздоровлено 18 дітей учасників АТО за рахунок коштів районного бюджету.
Протягом року відділення територіального центру виявило та надало соціальні послуги 1269 громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують надання соціальних послуг по догляду вдома, соціальної адаптації, грошової та натуральної допомоги.
За поточний рік за призначенням різних видів державної допомоги звернулося 1369 жителів району. Державну допомогу при народженні дитини отримує 289 сімей. Державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також грошове забезпечення з надання соціальних послуг таким дітям виплачено 4 прийомним сім’ям на суму 479,8 тис. грн. та 4 опікунам на суму 98,1 тис. грн.
Протягом 2018 року призначено субсидію: на житлово-комунальні послуги – 3907 сім’ям; організаціям-надавачам житлово-комунальних послуг перераховано 22806,7 тис. грн.; на скраплений газ та тверде паливо (готівкою) – 1027 домогосподарствам на загальну суму 3065,5 тис. грн.
На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 4260 пільговиків. Так, протягом 2018 року надано пільг окремим категоріям громадян району на загальну суму 1886,0 тис. грн.
Нині за рахунок коштів субвенції з державного бюджету триває робота щодо будівництва пам’ятника “Борцям за Волю та Незалежність України”.
В цьому році було надано допомогу підшефній військовій частині А 1201 на суму 70 тис. грн.
Окремо Сергій Твердовський подякував волонтерам, які підтримують наших земляків в зоні АТО, і всім тим, хто допомагає здійснювати таку підтримку.
– Саме зараз, ми повинні показати свою підтримку тим, хто живий, тим, хто не бачить ні сну, ні відпочинку, тим, хто кожен день чує свист куль і снарядів, бачить смерть своїх друзів. Лише відчуваючи нашу підтримку, вони продовжують боротьбу, бо знають, що за ними стоїть народ України, – наголосив керівник району.
Згадав Сергій Твердовський і про наші дороги. Зокрема, про те, що у 2018 році між департаментом інфраструктури та промисловості ОДА і підрядними організаціями було укладено 4 договори підряду на виконання поточних середніх ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення по Світловодському району на загальну суму 5,8 млн. грн. Роботи завершено на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення: С121904 – від а/д Т-12-11 Микільське-Велика Скельова; С121905 – Миронівка-Озера-вихід на а/д М-22; С121915 – Вільне-(Світловодськ-Павлівка). На ділянці С121902 – Заломи (межа районів)-Іванківці-Глинськ – залишилось спланувати узбіччя.
У березні 2018 року філії “Світловодсь­кий райавтодор” ДП “Кіровоградоблавтодор” виділено із районного бюджету  50,0 тис.грн. на утримання автомобільних доріг загального користування у зимовий період. На експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення району філією “Світловодський райавтодор” ДП “Кіровоградоблавтодор” використано 1472,5 тис.грн. На 2019 рік Світловодському району передбачено субвенцію з державного бюджету в сумі 9950,0 тис. грн. на поточний і середній ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення: 7140,0 тис. грн. – О121901 Світловодськ-Миронівка-Діброви (межа районів); 2 810,0 тис. грн. – О121902 Світловодськ-Павлівка-Павлиш (межа районів).
Підводячи підсумки діяльності за 2018 рік, Сергій Твердовський зазначив, що тільки завдяки тісній взаємодії та об’єднанню зусиль всіх гілок влади навколо спільних проблем та інтересів забезпечено досягнення зазначених позитивних результатів.
– Та поряд з цим залишається ще багато проблем, над вирішенням яких ми маємо працювати спільно і з повною віддачею. Та я впевнений: разом ми впораємося, адже працюємо для наших людей, для рідної громади, – на завершення сказав Сергій Твердовський.

Поширити
"Вісті Світловодщини"