Залишити здоров’я на ХРІН!!!

Настала зима, а це час вітамінного дефіциту, простуд тощо. Вберегтися від хвороб, а також поповнити вітамінні запаси вам допоможе хрін.

Хрін на городі може рости як бур’ян, без будь-якого догляду. В їжу вживається м’якоть кореневища у вигляді гострої приправи до рибних і м’ясних страв. Листя хрону використовують при заготівлі овочів.

У хроні особливо багато вітаміну С. Він також багатий солями калію, фосфору, натрію, міді та сполуками сірки. Листя і кореневища хрону виділяють фітонциди, що вбивають шкідливі мікроорганізми.

Хрін вирізняється високою морозостійкістю. Він може виростати на будь-яких ґрунтах, навіть на непридатних для вирощування більшості культур, але при цьому формуються розгалужені, грубі кореневища, знижується урожай.

Вирощування хрону на дачі

Хрін на одному місці може рости багато років, але як овочеву культуру його краще вирощувати 1-2 роки. З віком кореневища сильно розгалужуються і грубіють. Щоб виростити гарний корінь хрону, потрібно в період збирання врожаю заготовити живці товщиною 0,8-1 см і завдовжки 20-30 см. Перед посадкою середню частину саджанця протирають грубою тканиною для пошкодження бічних вічок. У цьому випадку корінь розвивається тільки з нижньої частини і до осені виростає циліндричне кореневище, зручне для переробки.

Для отримання циліндричних кореневищ іноді в середині літа відгрібають землю від кореневище, видаляють бічні корені і заново засипають землею.

Забирають корінь хрону через 1 або 2 роки. При дворічному циклі утворюються більш товсті кореневища. Під час збирання врожаю якщо залишати навіть невеликі залишки кореневищ, то вони, відростив, можуть сильно засмічувати ділянку.

Хрін – така ж невибаглива рослина як, наприклад, пастернак чи базилік. І немає причин відмовлятися від вирощування хрону на дачі або на присадибній ділянці. Причому, як правило, його багато не треба. І можна виділити під нього землю так, щоб він нікому не заважав. Наприклад, поряд з межею чи на краю ділянки.


 

Поширити
"Вісті Світловодщини"