ЗАПОБІГАННЯ НЕГАТИВНОГО ВПЛИВУ ПЕСТИЦИДІВ

Дотримання вимог під час застосування засобів захисту рослин, визначених Державними правилами 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Ключовим аспектом захисту рослин є обґрунтованість хімічного захисту. Обробка посівів та інших об’єктів повинна проводитися лише після попереднього обстеження посівів сільськогосподарських культур агрономом із захисту рослин та встановлення доцільності проведення хімічного обробітку, тобто коли чисельність шкідливих організмів перевищує економічний поріг шкодочинності.

Не менш важливим є вибір препарату. Для хімічного захисту рослин повинні застосовуватись тільки ті пестициди, які зареєстровані та дозволені «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Ні в якому разі не можна застосовувати сумнівні препарати, а лише оригінальні засоби захисту рослин.

Норма витрати препарату також має відповідати рекомендованій.

Звертаємо увагу на те, що чітко регламентується і відстань до житлових приміщень. Так, санітарно-захисна зона між оброблюваним об’єктом та житловими приміщеннями повинна бути при наземному обприскуванні не менше 300 метрів, а при авіаційному – 1000 метрів. Важливе правило для сільгоспвиробників: повідомляти населення про обприскування.

З метою запобігання отруєнням людей пестицидами, згідно з розділом 6.п.6.1 пп.6.1.7.ДСанПіП 8.8.1.2.001-98 попередньо, але не менш ніж за 2 доби перед початком проведення кожної хімічної обробки, господарства оповіщають населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів, а також бджолярів про місце, строки і методи застосування пестицидів.

З метою охорони бджіл, обробку сільгоспугідь проводити в ранкові та вечірні години, використовуючи для обприскування наземну апаратуру. При цьому пасіки слід вивезти не менше ніж на 5 км від поля, де проводиться обробка, або ізолювати бджіл.

Для уникнення конфліктних ситуацій, бджолярі також повинні дотримуватись певних вимог: реєструвати свої пасіки та повідомляти про їх переміщення.

Необхідно пам’ятати, що забороняється проводити хімічні обробки садів та сільськогосподарських культур у період цвітіння.

Усі роботи з пестицидами проводяться у ранкові і вечірні години в тиху безвітряну
погоду. У похмурі і прохолодні дні допускається, як виняток, проведення обприскування в денний час.

При чіткому дотриманні регламентів застосування пестицидів, виконання вимог санітарних правил забезпечується не тільки захист рослин від шкідників хвороб та бур’янів, але й охорона здоров’я населення і довкілля.

Управління агропромислового
розвитку Світловодської РДА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"