Завершилися змагання «Вітрила Надій»

28 червня, у День Конституції України, на території яхт-клубу «Кристал» відбулася церемонія закриття відбіркового чемпіонату України з вітрильного спорту під гучною назвою «Вітрила надій».

742
Володимир Похілов вітає з перемогою Іллю Ромасько
Володимир Похілов вітає з перемогою Іллю Ромасько

призери та учасники змагань
призери та учасники змагань
Володимир Похілов вітає з перемогою Іллю Ромасько
Володимир Похілов вітає з перемогою Іллю Ромасько

Цього року у перегонах взяли участь спортсмени із Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської, Донецької, Полтавської, Харківської, Херсонської та Кіровоградської областей, а також із м. Київ.

Слід зазначити, що Кіровоградська область вперше бере участь у змаганнях такого рівня.

На закритті змагань «Вітрила надій» юних спортсменів привітав заступник голови Світловодської районної державної адміністрації Володимир Похілов, директор яхт-клубу «Кристал», голова обласної вітрильної федерації Іван Юхименко а також провідний тренер національної збірної України з вітрильного спорту Юлія Кісельова.

– Сьогодні ми завершили змагання з вітрильного спорту «Вітрила надій». Перш за все, хочу подякувати всім, хто прибув до нас на змагання. Особлива подяка спортсменам-переможцям та їхнім тренерам, які продемонстрували високу майстерність та підготовку, – звертаючись до присутніх, сказав Іван Юхименко.

Вітаючи юних вітрильників із завершенням змагань та із Днем Конституції України, Володимир Похілов зазначив, що найголовніші перемоги для спортсменів ще попереду, і побажав їм впевнено йти до своєї мети, долаючи усі перешкоди і труднощі. А ще посадовець підкреслив, що Світловодщина чекає на спортсменів і у наступному році.

Після привітань Юлія Кісельова розпочала церемонію нагородження.

У класі «OPTIMIST» серед дівчат ІІІ місце виборола Лідія Златова (Одеса), ІІ місце – Ульяна Юдіна (Київ), І місце – Дарія Тютюник (Одеська область).

У цьому ж класі серед юнаків переможцями стали: ІІІ місце – Михайло Хасанов (Миколаїв), ІІ місце – Юрій Гуменко (Одеса), І місце – Даниїл Райчук (Дніпро).

У молодшій групі в класі «OPTIMIST» призові місця отримали: ІІІ місце – Серафіма Бедарева (Херсонська обл.), ІІ місце – Семен Хащина (Київ), І місце – Віктор Недоля (Київ). У цьому ж класі вперше брав участь у перегонах спортсмен із Кіровоградської області Павло Немец. І хоча він і не став призером, та результат показав непоганий.
У класі «Cadet» серед дівчат ІІІ та І місця посіли екіпажі із Київської області, ІІ місце – із Дніпра.

Варто зазначити, що ці екіпажі перемогли не лише серед дівчат, а й стали чемпіонами в абсолютному заліку.

У цьому ж класі серед хлопців ІІІ та ІІ місця вибороли екіпажі із Києва, І місце – екіпаж із Дніпра.

У класі «Ultra-D» ІІІ місце виборов Ілля Ромасько із Кіровоградської області, ІІ місце – Артем Карабан, м. Київ; І місце виборола Кіра Безугла, м. Харків.

У класі «Теchno 293» у ІІ групі бронзу та срібло вибороли Олександр Шевченко і Андрій Когтєв із Донецької обл., золото виборов Олександр Менделенко із Дніпропетровської області.

У класі «LASER 4.7» переможцями стали: ІІІ місце – Анна Дегасюк, Полтавська обл., ІІ і І місця – киянки Вероніка Дейнега та Вікторія Ілющенко.

Серед юнаків перемогли: ІІІ місце – Андрій Кеня, Донецька обл., ІІ місце – Богдан Кравченко, м. Київ, І місце виборов Богдан Кірюхін, м. Київ.

Усі переможці змагань «Вітрила надій» є потенційними претендентами на участь у відкритому чемпіонаті Європи з вітрильного спорту у складі збірної команди України, який цього року відбудеться у Голландії.

По завершенню нагородження провідний тренер національної збірної України з вітрильного спорту Юлія Кісельова зазначила, що змагання такого рівня у Світловодську проводяться вже втретє, і з кожним роком умови їх проведення стають все кращими. Спортсменам дуже подобається тутешня акваторія Кременчуцького водосховища, а ще – гостинність господарів.

Організатори змагань «Вітрила надій» щиро дякують за допомогу, підтримку та сприяння у розвитку вітрильного спорту в Україні керівництву Кіровоградської обласної державної адміністрації, Світловодської районної державної адміністрації, зокрема – голові Світловодської райдержадміністрації Сергію Твердовському, директору яхт-клубу «Кристал» Івану Юхименку, а також усім причетним до організації та проведення цього прекрасного спортивного свята, яке тривало 4 дні.

Світлана Калугіна.