Завершився обласний етап гри «Джура»

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. До програми обласного збору активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») включаються такі види змагань (конкурси, вікторини): конкурс «Візитка рою»; вікторини з історії України, зокрема з історії Збройних Сил України та історії козацтва; змагання на туристській смузі перешкод, спортивного та туристського орієнтування; конкурс технічної творчості; огляд якості (рівня) початкової військової підготовки; стройовий впоряд – особиста підготовка та дії в складі рою;
медична підготовка – надання долікарської допомоги; комбіновані військово-спортивні та туристські естафети.

14 червня на Кіровоградщині стартував ІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), який організували управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

Цього року він проходив на території Світловодської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №2. Тут зібралися більше 400 учасників віком до 17 років – учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області, об’єднаних на добровільних засадах у рої, сотні, курені. Рій-переможець обласного етапу буде направлений для участі у ІІІ (Всеукраїнському) етапі гри.

У день старту обласного етапу учасники змагань провели мистецький конкурс «Ватра» («Слава героям»), взяли участь у козацькій раді, організували вечірні гутірки за інтересами.

15 червня на Набережній відбулося урочисте відкриття обласного туру дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура «Сокіл»». У церемонії відкриття взяли участь голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський, начальник департаменту освіти, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський, заступник голови Світловодської районної ради Олексій Шаповал, перший заступник Світловодського міського голови Олена Балюк та багато інших.

Підняти державний прапор України надали право призерам минулорічної гри – представникам Новоархангельського та Маловисківського ра йонів, а також учаснику антитерористичної операції, майст ру спорту з Хортингу, чемпіону Світу з Хортингу Євгенію Скоренцову.

Звертаючись до учасників гри, виступаючі бажали впевненої перемоги, наснаги у досягненні поставленої мети та всього найкращого.

18 травня на майданчику Світловодської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №2 відбулося підведення підсумків та урочисте завершення обласного етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

У підсумку перемогу та право представляти Кіровоградщину на Всеукраїнському етапі змагання виборола команда Кіровоградського району «Благодать». Команда Світловодського району «Залізні вовки» (тренер Іван Скрипник) посіла 12 місце серед 33 команд-учасниць.