Збережемо історичну пам’ять!

  352
  трезуб

  У відповідь на проявлену ініціативу місцевого краєзнавця, Почесного громадянина міста Світловодська Владислава Журавського, за розпорядженням Світловодського міського голови В. Козярчука від 21 квітня 2017 року за № 67-р у місті була створена і працювала протягом місяця спеціальна комісія з вивчення традицій містоутворення та увічнення історичної пам’яті про колишні попередні адміністративні центри на території нашого краю, до складу якої входили історики, краєзнавці, діячі культури, освіти, представники ЗМІ, на чолі з секретарем міської ради Юрієм Сапяновим.

  В результаті роботи комісії було ухвалено рішення, яке підтримали депутати на 39 сесії Світловодської міської ради 4 вересня 2017 року, що передбачає вважати датою заснування першого адміністративного центру нашого краю – містечка Крилова – 1615 рік, з наданням йому Магдебурзького права – права на самоуправління в червні 1616 року та для увічнення історико-культурної пам’яті про колишні попередні адміністративні центри нашого краю, вважати м. Світловодськ спадкоємцем і правонаступником адміністративних функцій від міст Крилова-Новогеоргіївська, та вести початок літочислення виконання цими містами адміністративних функцій від 1615 року.

  Тож, при відзначенні Дня міста, яке традиційно залишається в першу неділю червня, і збігається та історично вписується з місяцем надання містечку Крилову Магдебурзького права, під час урочистих заходів обов’язково вказувати на той факт, що сучасне місто Світловодськ є спадкоємцем та правонаступником історико-культурної спадщини населених пунктів – адміністративних центрів Крилова-Новогеоргіївська, як колишніх попередніх адміністративних центрів нашого краю та, в зв’язку з цим, вести початок літочислення виконання адміністративних функцій м. Світловодськом з 1615 року.

  Таким чином ми зберігаємо і увіковічуємо історико-культурну пам’ять і про населенні пункти, що передували сучасному місту Світловодську, який увібрав їх та їх жителів частково або повністю до свого складу (Крилів (старий), Крилів (новий)-Новогеоргіївськ, Ревівку, Скубіївку, Табурище) та наповнився жителями цих та інших населених пунктів колишнього Новогеоргіївського району, що підпадали до зони затоплення водами Кременчуцького водосховища в зв’язку з будівництвом Кременчуцької ГЕС, та були вимушені переселитися на територію сучасного міста Світловодська.

  У питанні спадкоємності і правонаступництва м. Світловодська від Крилова (старого), додає вагомості і той факт, що в основі герба м. Світловодська присутня символіка герба Крилова (старого), а слова гімну Світловодська згадують про факт надання йому Магдебурзького права.

  Андрій Бутко, директор Світловодського міського краєзнавчого музею.