Збережемо воду чистою!

22 березня 2017 року світова спільнота відзначила Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році було започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором.
Відзначаючи Всесвітній день води, щороку змінюється тема, до якої привертається увага громадськості. Так, піднімалися питання «Вода і жінки», «Вода для спраглих міст», «Чи достатньо води у світі?», «Ґрунтові води — невидимий ресурс», «Всі ми живемо вниз за течією», «Вода для здоров’я», «Вода для життя», «Вода для міст», «Вода та енергія».
Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води – «Стічні води», а кампанія пройшла під гаслом «Навіщо витрачати воду?» та була присвячена скороченню обсягів і повторному використанню стічних вод.
Проблема зменшення запасів прісної води турбує людство не перший рік. Особливо загрозливо постало це питання тоді, коли забруднені побутовими, хімічними відходами води почали агресивно впливати на навколишнє середовище, буквально знищуючи усе живе на своєму шляху.
Науковці багато працювали над цим питанням, і якщо розсудливо ставитися до нього, впроваджувати новітні технології в очистку відпрацьованої води, стічні води не матимуть такої руйнівної сили та не завдаватимуть стільки шкоди, як сьогодні.
Працівники управління каналу «Дніпро-Інгулець» не порушили традицію та черговий раз долучилися до відзначення цього свята.


До святкування ювілейного заходу також приєдналися учні Великоскельовської школи, які регулярно беруть участь у заходах, організованих працівниками каналу «Дніпро-Інгулець», та, зокрема, щорічному святкуванні Всесвітнього дня води. І цього року школярі заздалегідь підготували тематичні малюнки,  присвячені цій темі.
Стічні води, які потрапляють до чистих джерел, побутові відходи, які перетворюють живописні куточки природи у брудну пустку – такі сюжети переважали у роботах дітей.
У виступах йшлося  про лихо, яке завдає природі  людська недбалість, а відтак – бажали більшої відповідальності перед природою.
Працівники управління каналу Дніпро-Інгулець розповіли школярам  про цікаві факти, присвячені головній темі заходу, та обговорили з ними шляхи вирішення проблеми стічних вод.
Дорослі подякували уч­ням за активну участь у відзначенні Всесвітнього дня води і висловили свої сподівання на подальшу спів­працю зі школярами та пригостили дітей короваями.

Ніна Сокуренко.

Поширити
"Вісті Світловодщини"