Збереження рибних ресурсів – справа державна

Протягом квітня, за ініціативи голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка, на території Світловодського району провели три розширені наради, дві з них – за головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Коваленка. Темою нарад було питання незаконного вилову риби у річці Дніпро та у Кременчуцькому водосховищі в період нересту, на територіях Світловодська, Світловодського та Онуфріївського районів. Про це журналістам розповів голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський.

Як зазначив очільник Світловодського району, на засідання запрошувалися керівництво Онуфріївщини, представники ри­бо­охоронної інспекції, екологічної служби, керівники Світловодського та Онуфріївського відділків поліції та відповідних відділів районної державної адміністрації.

Основним питанням наради було налагодження координації дій місцевих служб, які відповідають за рибоохорону, а також Черкаської та Полтавської рибоохоронних інспекцій.

Також присутні на нараді обговорили заходи, направлені на заборону вилову риби у місцевих ставках та інших водоймах на території району. Так, протягом періоду нересту риби встановлено заборону торгівлі рибою на ринках м. Світловодська, Онуфріївки та Градезька.

Завдання щодо реагування на дії браконьєрів, на порушення заборони вилову риби стоять досить жорсткі. Уже підписані плани спільних дій між Полтавською, Черкаською та Кіровоградською рибоохоронними інспекціями спільно з Національною поліцією і районними державними адміністраціями зазначених областей. Робота вже розпочалася і проводиться досить успішно – на сьогодні вже порушені кримінальні справи щодо незаконного вилову риби.

Кіровоградська обласна державна адміністрація ставить перед нами завдання мінімізувати про­яви браконьєрства на водоймах в період нерес­ту на Кременчуцькому водосховищі та р. Дніпро.

Незаконний вилов риби під час нересту призвів до того, що у дніпровських водах значно зменшилася кількість промислової риби.

Така масштабна робота по боротьбі із незаконним виловом риби із залученням правоохоронних та рибоохоронних органів, еко­логічної служби на території області проводиться вперше за останні роки. Можливо, все ж буде покладено край браконьєрст­ву на водоймах нашої території і у дніпровських водах відродяться рибні запаси.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"