Зберігаючи традиції хліборобської праці

Олександр Веселий розпочав своє трудове життя на землі. Деякий час працював у колгоспі, а коли в Україні розпочалося активне реформування сільського господарства, вирішив продовжити хліборобську справу, тільки вже як підприємець.
Спочатку, у 2005 році, було організовано ФОП. Олександр зі своїм свояком (братом дружини) Сергієм Осикою викупили приміщення колишньої свиноферми, яке було розпайоване між членами колгоспу, старенький трактор, такий же автомобіль. Та вміле господарювання і наполегливість у роботі принесли свої плоди – господарство почало розвиватися, з’явилися перші прибутки. А далі, повіривши у своїх земляків, частина павлівчан віддала їм в оренду свої пайові наділи, почалася щоденна кропітка робота в полі.
Сьогодні у фермерському господарстві «Павлівське+» на 400 га землі трудиться десять працівників, з’явилися три нові трактори New Holland та комбайн Case, які стали господарям незамінними помічниками; вантажні автомобілі хоч і не нові, але у гарному стані – про них добре дбають водії-механіки. Тож вся техніка «на ходу», на ній працюють і нині. На майбутнє у господарстві планують купити ще один комбайн.
Аби робітники мали можливість добре працювати, у «гарячу пору» – під час сівби та косовиці – організоване харчування. Страви їм готують по черзі дбайливі господині – дружини Олександра Веселого та Сергія Осики.
Вирощують у ФГ «Павлівське+» пшеницю, ячмінь, соняшник та інші культури. Цього року збудовано зерносховище, відтепер зерно частково можна зберігати, очікуючи кращої ціни для продажу. А в планах на майбутнє – і надалі розвивати господарство, по можливості збільшуючи посівну площу.
– Особисто я активно допомагаю нашим учасникам АТО оформити земельні ділянки, які їм гарантувала держава – до 2 га а потім беру цю землю в оренду. Таким чином вже оформлено більше 50-ти ділянок. Така співпраця є взаємовигідною.
Уся земля, яку обробляють у господарстві «Павлівське+», – це людські паї. Аби їх здавали в оренду, господарі виплачують непогану орендну плату, а також надають інші послуги, як то допомагають своїм працівникам з придбанням житла, транспортних засобів (на виплату), безкоштовно надають трактор для весняної оранки тощо.
Не байдужі Олександр Веселий та Сергій Осика і до проблем, які виникають у селі. Так, вони допомагають ремонтувати дороги, виділяють кошти на придбання нової техніки та здійснюють ремонт у місцевій школі, дитячому садку, медамбулаторії; разом з громадою беруть участь у відбудові сільської церкви та Браїлівського храму – допомагають у всьому, з чим до них звертаються, підтримують тісні зв’язки і з сільською радою та депутатським корпусом.
У Олександра Веселого та Сергія Осики підростає гарна зміна – сини Максим (на фото біля трактора) і Богдан (на фото біля вантажівки). Зокрема, Максим Весели в цьому році закінчує навчання у виші, незабаром стане дипломованим ветлікарем. Хлопці хоч і студенти, та активно допомагають батькам господарювати на землі: Максим займається осінньою оранкою, Богдан – за кермом вантажівки. Донька Олександра – Аня – лікар за професією, наразі знаходиться у декретній відпустці, виховує маленького синочка Артемчика. Та це не заважає їй, коли гостює у батьків, допомагати мамі готувати обід для працівників господарства.
ФГ «Павлівське+» – це сімейний бізнес. Батьки розпочали справу, діти – продовжують, тож є впевненість, що і внуки залишаться працювати на землі, зберігаючи традиції хліборобської праці.
Світлана КАЛУГІНА