Збитки від браконьєрства – майже 50 000 грн

риба

У квітні на території району розпочалася серйозна боротьба з браконьєрством. Питання незаконного вилову риби у Дніпрі та Кременчуцькому водосховищах у період нересту розглядалося на трьох нарадах, за участі заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Коваленка та голови Світловодської районної адміністрації Сергія Твердовського.

Сьогодні це питання на порядку денному в управліннях охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Кіровоградській та Черкаській областях та Полтавського рибоохоронного патруля.

Згідно інформації про проведення рибоохоронної роботи на території Кіровоградської області, інспекторами відділу охорони водних біоресурсів Черкасирибоохорони спільно з працівниками Держекоінспекції в Кіровоградській області та працівниками поліції, 29 квітня, у ході проведення рибоохоронної роботи в акваторії Цибульниківської затоки було складено 1 адміністративний матеріал за ч.4 ст. 85 КУпАП, вилучено 1 заборонене знаряддя лову «павук» та 12 кг риби. Збитків нанесено на суму 3230 грн.

2-3 травня управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Кіровоградській області у ході проведення рейдів з виявлення фактів браконьєрства на Цибульницькій затоці виявлено та вилучено 2 сітки без риби. Власників встановити не вдалося.

З травня на території Білецьківських плавнів Світловодська було затримано порушника, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову. Вилучено 4 сітки-доріжки, 8 кг риби. Збитки нанесені водним біоресурсам складають 6660 грн.

З 1квітня по 3травня інспекторським складом Полтавського рибоохоронного патруля виявлено 28 порушень правил рибальства, з них 5 – адміністративні матеріали, що містять ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. І ст.249 ККУ, оскільки протиправними діями громадян було нанесено істотну шкоду державі, за ч.4 ст.85 КУпАП виявлено 23 порушення правил рибальства, за ч.З ст.85 КУпАП виявлено 5 порушень правил рибальства (накладено штраф у сумі 255 грн), складено акт виявлення безхазяйного майна (вилучено 5 сіток ліскових та 51 кг риби).

За нерестовий період 01.04.2017 по 03.05.2017 вилучено 31 одиницю заборонених знарядь лову та 2 гумових човни. Вилучено 190 кг водних біоресурсів. Збитки, нанесені водним біоресурсам складають 38400 грн.

За словами інспекторів рибоохорони, велика допомога надходить з боку населення – на гарячу лінію управління надходить інформація про резонансні випадки, щодо загрозливої ситуації, яка склалася у зв’язку з браконьєрством на водоймах. Для забезпечення посиленого контролю за порядком на водоймах в період нересту при органах рибоохорони було створено оперативні штаби, до яких увійшли представники громадськості. Громадськість разом з інспекторами має можливість виходити в рибоохоронні рейди.

Сьогодні управління охорони, використання і відтворення водних ресурсів посилено працює над виявленням та припиненням порушення закону у сфері охорони водних біоресурсів. Сподіваємося, усі заходи, спрямовані на боротьбу з браконьєрством сприятимуть зменшенню їх чисельності, і винні понесуть заслужене покарання.

Ніна Сокуренко.

Поширити
Відповідальний секретар редакції газети «Вісті Світловодщини», журналіст.