Здоров’я не можна купити

174

7 квітня – Всесвітній день здоров’я. Всесвітній День здоров’я було засновано в 1948 році на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка об’єднала у своїх рядах представників 191 держав світу.

Тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року – Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло – «Здоров’я для всіх».

Найголовніше в житті кожної людини – не достаток чи суспільний статус, а здоров’я. Від стану здоров’я залежить абсолютно все у нашому житті.

У нашій суспільній свідомості панує дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я – решта все, додасться», – так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди, здебільшого, рідко замислюються, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними, захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні та значні. Сучасна людина повинна усвідомлювати нову формулу життя: «Турбота про здоров’я – обов’язок кожного». Спосіб життя людини є чинником, що на 50% зумовлює ії здоров’я. Спосіб життя – це звички, які вироблені роками. Щоб зберегти своє здоров’я необхідно дотримуватися здорового способу життя. Оздоровлення організму включає: раціональне харчування, оптимальний руховий режим, вміння керувати своїм емоційним станом, відмова від шкідливих звичок, систематичне загартування, дотримання правил особистої гігієни.

Світловодська ЦРЛ забезпечує надання необхідного обсягу амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги населенню міста та району. В ході реформування сфери охорони здоров’я Світловодська ЦРЛ увійшла до Олександрійського госпітального округу (розпорядження КМУ від 12.07.2017 року №472-р) та надає медичні послуги населенню. З метою поліпшення якості медичного обслуговування населення Світловодського району в поточному році буде впроваджено медичну інформаційну систему.

Здоров’я може мати дуже високу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його.

У Всесвітній день здоров’я бажаю всім бути здоровими та життєрадісними, а хворим – найшвидшого одужання.

Ірина Кріпак,
лікар-методист
Світловодської ЦРЛ.

Поширити
"Вісті Світловодщини"