ЖОДНОЇ ХІРОМАНТІЇ. ХВОРОБИ, НА ЯКІ МОЖЕ НАТЯКАТИ СТАН РУК

Захворювання можуть роками точити людину зсередини, а вона і не буде здогадуватися. При цьому тіло подає сигнали. Але не завжди вони однозначні. Наприклад, проблеми з печінкою можуть давати жовтий колір шкіри рук, свербіж на кінцівці і посилення пігментації.

Лікарі кажуть, що проблеми внутрішніх органів цілком можливо визначити по руках. Тому, якщо фахівець на прийомі зацікавився станом ваших верхніх кінцівок, не варто відразу підозрювати його в некомпетентності. Можливо, він зауважив додаткові симптоми, які сигналізують про проблеми в організмі.

ЖОВТІЄ шкіра рук – проблеми з печінкою
Організм є цілісною системою, і природно, що проблеми, які виникають в органі, відображаються на стані людини в цілому. Шкіра – це відображення стану внутрішніх органів. Так, наприклад, при порушенні роботи печінки, яка є своєрідною очисної лабораторією організму, в крові підвищується кількість печінкових ферментів, таких, як АЛТ і АСТ (це важливі показники біохімічного аналізу крові людини, побічно відображають стан внутрішніх органів), білірубіну, лужної фосфотаза. Це, в свою чергу, веде до зміни кольору шкіри, появі і збільшенню пігментних плям, свербежу.
Якщо шкіра рук жовтіє, перевіряють роботу печінки: здають біохімічний аналіз крові. Також виключають контакти з фарбувальними хімікатами, побутовою хімією і т.п. Залежно від виду судинної гілочки можна припустити, що це просто візуалізація поверхнево розташованих вен або починається гемангіома.

Темні плями на руках – онкологічні захворювання
Темні плями на руках – це найчастіше сенільне (вікове) лентіго. Гіперпігментовані плями також посилюються, якщо людина зловживає засмагою, не використовує сонцезахисні креми. Насторожити повинні будь-які зміни шкіри: поява нових світлих і темних плям, зміна вже існуючих елементів на шкірі. Щоб підтвердити або спростувати підозри на онкологічний процес, на прийомі дерматолог проводить дерматоскопію: огляд за допомогою дерматоскопу.

Сухість шкіри – зневоднення або проблеми зі щитовидкою
Сухість рук може бути викликана зовнішніми причинами: холодом, підвищеною інсоляцією, контактом з побутовою хімією, тривалим контактом з водою. Серед внутрішніх причин –зневоднення організму, виснаження, порушення функції щитовидної залози. Якщо у вас сухість рук, необхідно виключити провокуючі фактори. Потрібно застосовувати зовнішньо емоленти (речовини, що сприяють пом’якшенню шкіри) регулярно кілька разів на день протягом тривалого часу.

Підвищена пітливість – проблеми зі щитовидкою або нервовою системою
Локальний гіпергідроз – це підвищення пітливості в окремих місцях, найчастіше – на долонях, на підошвах, під пахвами, тому що саме там зосереджена велика кількість потових залоз. При лабільній (більш сприйнятливій) психіці і/або при порушенні в ендокринній системі пітливість підвищується. Якщо дані симптоми виникли недавно і не є постійною рисою людини, то слід звернутися до ендокринолога і психотерапевта. Треба підібрати ефективні антиперспіранти, можна зробити це з лікарем. Також рекомендовані ін’єкції ботулотоксину в частину тіла, яка надмірно пітніє, для блокування роботи потових залоз. Ефект зберігається від 6 до 12 місяців.

Набряки – нирки і серце
Якщо на шкірі з’являється активна пігментація або, навпаки, відзначається недолік пігменту, необхідно швидше звернутися до лікаря. Окремої уваги потребують і набряки рук. Це ненормально і може сигналізувати про різні серйозних патологіях. Нерідко можна почути думку, що набряки з’являються при ниркових або серцево-судинних проблемах. Загалом, якщо руки набрякають, не треба гадати, варто відразу ж звертатися до лікаря: переважно – до терапевта і ендокринолога.