Журналісти Кіровоградщини відвідали історичні місця

З нагоди професійного свята Кіровоградська обласна організація Національної спілки журналістів України організувала захоплюючу екскурсію святими для кожного українця місцями.

Сторіччя Української революції й участь наших краян у тих вікопомних подіях нагадали
відвідини пам’ятника легендарному автору роману «Холодний яр» Юрію Горлісу-Горському та могили отамана Чорного Ворона на околицях села Розумівки. На території Креселецького лісницт ва побували біля меморіалу з пам’ятним знаком отаману Холодноярської республіки Василеві Чучупаці.

Трояндовим і липовим цвітом зустрів журналістів Мотронинський монастир, що ввібрав у себе тисячоліття нашої славної й трагічної минувшини починаючи від Київської Русі.

Навіть дощ не завадив оглядати пам’ятки доби Хмельниччини в Суботові. У гетьманській столиці Чигирині піднялися сходами на Замкову гору. Милувалися не так давно реставрованими будівлями, що пам’ятають Богдана Хмельницького.

І ще про одну важливу дату згадали, коли фотографувалися біля Дуба Максима Залізняка. Адже наразі виповнюється 250 років від оспіваної Тарасом Шевченком Коліївщини. Цікаво, що на думку відомого краєзнавця Володимира Ястребова (висловленій ним на сторінках «Киевской старины» ще наприкінці дев’ятнадцятого століття й, на жаль, давно забутій) відважний керівник національно-визвольного повстання Максим Залізняк, ім’я котрого пов’язане з Черкащиною, народився на козацькому зимівнику на території теперішнього … Бобринецького району! Більше того, там бував і Мелхіседек Значко-Яворський. Той самий ігумен Мотронинського монастиря, у котрого пізніше на молебні стояли козаки й гайдамаки напередодні повстання.

Організатори та учасники заходу висловлюють щиру подяку народним депутатам України Олесю Довгому та Станіславу Березкіну, які підтримали журналістів та допомогли в організації поїздки.

Федір ШЕПЕЛЬ,
краєзнавець, м. Кропивницький.