Журналістика сьогодні: міфи і реалії

229

8-10 лютого у Бучі відбувся триденний тренінг для журналістів «Ефективне висвітлення питань гендерної рівності у регіональних медіа». Захід організований Академією української преси спільно з Національною спілкою журналістів за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Міністерство закордонних справ України).

Хоч на тренінгу червоним рядком проходило питання гендерної рівності, журналісти, серед яких було чимало редакторів комунальних ЗМІ, більше дізналися, як працювати з читацькою аудиторією, як готувати газету, щоб вона користувалася попитом. Говорили і про захист прав журналістів.

Перший день навчань пройшов під керівництвом Голови Національної спілки журналістів Сергія Томіленка. Він говорив про фізичну безпеку журналістів та про боротьбу з безкарністю: «Безкарність проявляється в деталях і вона в руках силовиків. Напевно, комусь вигідно, щоб журналісти буди незахищені. Наша зброя – публічність. Треба виходити і говорити про проблеми у журналістському просторі», – сказав медіа­експерт.

Другий день тренінгу провів член ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси Сергій Чернявський. Експерт разом з журналістами працював по блоку «Медіаменеджмент».

На заняттях говорили про управління газетою, структуру та організацію роботи, збут, дизайн, верстку, рекламу, взаємодію з місцевими органами влади та як грамотно просувати видання. Як висловився Сергій Чернявський, завдання тренінгу – не прос­то надати інформацію, а дати учасникам впевненість у тому, що вони можуть робити зміни і у них це неодмінно вийде. У рамках блоку «Медіаменеджмент» учасники працювали в групах, ділилися думками та досвідом з тієї чи іншої проблеми.

Протягом третього дня роботи доцент, кандидатка наук із соціальних комунікацій Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, гарант магістерської програми із спортивної журналістики, генеральний секретар Асоціації спортивних журналістів України, головна редакторка сайту Асоціації спортивних журналістів України, членкиня Спілки журналістів України, жіночої Комісії Міжнародної Асоціації спортивної преси Анастасія Волобуєва працювала з журналістами по блоку «Гендер». З учасниками було порушено тему гендерного реформування мови в Україні, рівності прав та можливостей чоловіків і жінок у медіапросторі.

Активна дискусія спалахнула щодо фактів та міфів у контексті гендерної рівності. Говорили і про нове явище в українській лексиці – фемінітиви (слова, що ідентифікують людину за статтю).

– Фемінітиви – це не данина моді. Застосування фемінітивів є закономірним, адже історично вони властиві українській мові, тому гендерне реформування мови в Україні має відбутися. Це є кроком до створення гендерно-збалансованого суспільства, – сказала пані – Волобуєва.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"