Жирний четвер у Крилівській Полонії

З кожним роком в українському суспільстві зростає інтерес до польської культури та мови. Причин для цього чимало. Це і неминучі євроінтеграційні процеси, і поглиблення зовнішньоекономічних зв’язків між двома державами, і зацікавленість наших громадян у працевлаштуванні та навчанні у Польщі. Для багатьох членів ГО “Крилівське об’єднання поляків ім. Сигізмунда III Вази” польська мова і культура – це мова їхніх дідів та прадідів, а участь у заходах “Крилівської Полонії” – чи не єдина можливість поспілкуватися польською мовою з однодумцями у своєму місті, а також долучити своїх дітей та молодь до полоністики.
Нещодавно члени ГО “Крилівська Полонія”, на запрошення голови ГО Марини Павлюк, зібралися разом для святкування Жирного Четверга.
Жирний четвер у християнському (католицькому) календарі – останній четвер перед Великим постом, відомий також як Запусти (пол. Zapusty). У Польщі та в католицькій частині Німеччини, за традицією, у цей день дозволяється “об’їдання”. Оскільки Жирний четвер тісно переплітається з Великим постом і Великоднем, то він відноситься до свят з “плаваючою датою”.
– Цього року дата припала на 23 лютого – розповідає заступник голови ГО і найактивніший член польської громади Сергій Гайдук.  – Поляки дуже серйозно підходять до цього свята і в Жирний четвер в країні з’їдається до 100 млн. пончиків.
На святковому столі незмінно присутні “пончки” – пончики розміром з кулак – і “фаворкі”, які в деяких регіонах також відомі як “краст”, – французькі пончики з цукровою пудрою. Пончики також наповнюють мармеладом або шипшиною і заливають цукровою глазур’ю.
Члени “Крилівської Полонії” (жінки) мають свою колекцію рецептів польської кухні.  Цього разу почесна місія з випікання пончиків була довірена Аллі Нечаєвій, і, завдяки автентичному рецепту та вправним рукам Пані Алли, пончики вдалися на славу!
Під час чаювання та частування пончиками члени ГО обговорили плани на майбутнє та поділилися враженнями від проведених раніше заходів, зокрема “Міжнародного дня рідної мови”, у якому взяли участь наймолодші члени ГО Валерія Павлюк і Михайло Штивола з польським танком “Краков’як”.  – На нашій сторінці в FB ви можете подивитися відео виступу наших дітей на Фестивалі, вони великі молодці! Взагалі, за менш ніж рік існування нашої ГО, ми вже встигли взяти участь у міжнародних конкурсах та провести чимало заходів, – відмітила автор та редактор офіційної сторінки ГО у Facebook.
Частування до свята Жирного четверга також організовували члени ГО “Крилівське об’єднання поляків ім. Сигізмунда III Вази” Ірина Гайдук та Марина Цеберман.
За давнім повір’ям, поїдання пончиків у Жирний четвер приносить удачу. Секретар ГО “Крилівське об’єднання поляків ім. Сигізмунда III Вази” Ольга Мизенець щиро на це сподівається і зичить читачам успіхів, здоров’я та миру, а всіх охочих долучитися до ГО – ласкаво просимо!
Наша сторінка на ФБ: https://www.facebook.com/krylivskapolonia/

Ганна Корбут.

Поширити
"Вісті Світловодщини"