Живи ще сотні літ, село, на ласку щире!

27 жовтня у Федірках святкували День села. І це дійсно було загальносільське свято, у Будинку культури, де відбувалися урочистості, нікуди було, як кажуть, яблуку впасти.

Розпочався захід ярмарком – ярмаркували учні Федірківського НВК. Чого тільки не продавали: і домашню випічку, і солодощі, і смажені кури, готові страви, овочі та фрукти, вирощені на присадибних ділянках, молоко, яйця… Очі «розбігалися» від такого розмаїття.

За словами педагога-організатора Федірківського НВК Людмили Пономаренко, такі ярмарки у Федірках проводяться традиційно вже багато років у рамках відзначення Свята осені та Свята врожаю. Місцеві жителі знають, що на свято треба йти з грішми. За годину розкупили майже все.

Після ярмарку розпочалася урочиста частина. Ведучі Микола Хоменко та Катерина Панішко говорили багато гарних слів про своє село – рідну колиску кожного, хто народився тут та виріс.

Федірчан із їхнім святом привітали сільський голова Володимир Джулай, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський, голова районної ради Роман Домбровський, голова сільськогосподарсь­кого підприємства «Федірки» Любов Замкова та редактор газети «Вісті Світловодщини» Світлана Калугіна. Вони бажали людям миру, процвітання і народження діток, адже саме в дітях наше майбутнє.

Як зазначив Володимир Джулай, цього року у Федірківській сільській раді народилося п’ятеро діток.

– Ми живемо у нелегкий час, але я переконаний, якщо ми всі будемо наполегливо працювати для розвитку нашого села, країни в цілому, то все у нас вийде, – сказав він.

Сільський голова також оголосив подяки кращим представникам Федірківської громади: директору Федірківського НВК Миколі Хоменку, колективу художньої самодіяльності Федірківського Будинку культури, бригаді з благоустрою території Федірківської сільської ради, яка вже кілька років працює за кошти і за допомогою технічного обладнання ТОВ Агрофірми «Федірки», керівник – Любов Замкова,

Керівники району, вітаючи жителів Федірок із Днем народження їхнього села, вручили спільну почесну грамоту директору Федірківського НВК Миколі Хоменку, а також спільні грамоти – соціальному робітнику районного територіального центру Світлані Жаренко та завідуючій Федірківським фельдшерським пунктом Олені Шевченко а також подарували Федірківській громаді персональний комп’ютер для місцевого навчального закладу.

Та найщирішими, напевно, були вітання наймолодших жителів Федірок – вихованців дитячого садка, які і віршики розповідали, і пісню заспівали. Їм найгучніше аплодували усі, хто був присутній на святі. По завершенню свята усі вони отримали подарунки як вдячність за виступ.

Зі сцени Будинку культури щиро вітали і старожилів, зокрема, найстаршу жительку Федірок Поліну Прокопівну Козіну, які виповнилося 98 років. Подарунки також отримали Ганна Прокопівна Чорна, яка нещодавно відзначила свій 90-річний ювілей, Ганна Захарівна Гармаш, яка відсвяткувала своє 85-тиріччя, ювілярка, яка відзначила своє 80-річчя – Валентина Геннадіївна Лісовцова, ювіляр, якому в цьому році виповнилося 80 років, людина, яку за високі досягнення у праці нагороджено багатьма державними нагородами і занесено до Книги Пошани Світловодського району, – Іван Гнатович Шеляшко.

Ведучі свята також назвали всіх новонароджених, аби громадою привітати їх у своїй родині. Це Володя Москаленко, Богдан Скоренкцов, Ростислав Кирилов, Ринат Тимошенко і Марійка Майстренко. Вони також отримали коштовні подарунки.

Концертну програму підготували аматори сцени Федірківського сільського Будинку культури.

Після святкування люди відпочивали, пригощалися кулішем та шашликом, іншими стравами, які приготували за спонсорської допомоги місцевих меценатів.

Сільський голова Володимир Джулай щиро дякує керівникам сільськогосподарських підприємств “Федірки”  – Любові Замковій, “Зуєнко” – Галині Зуєнко та іншим спонсорам  за активну участь у підготовці та проведенні свята – Дня села Федірки.

“ВС”.

Поширити
"Вісті Світловодщини"