Зі святом, дорогі захисники!

556

12 жовтня у районному Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт, приурочений Дню захисника України. Розпочався захід Гімном України та внесенням до зали державного прапора та прапора Світловодського району.

– Шановні учасники антитерористичної операції, шановні військовослужбовці, волонтери, шановна громадо Світловодщини! Від щирого серця вітаю вас з нагоди прекрасних свят – Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці! Ці свята ввібрали в себе славні традиції наших славних предків й уособлюють мужність і героїзм наших славних захисників. Сьогодні для кожного з нас ці свята мають особливе значення, бо вже четвертий рік ми зі зброєю в руках відстоюємо своє право бути вільними і незалежними, боремося за територіальну цілісність нашої держави. Вірю, що мине небагато часу і в Україні стихне стрілянина, а наші захисники повернуться до мирного життя. Я впевнений – Україна обов’язково займе гідне місце серед розвинених європейських держав. У ці дні ми згадуємо і вшановуємо усіх, хто захищав нашу державу зі зброєю в руках, хто не повернувся з поля бою, захищаючи рідну землю, захищаючи нас з вами. Вічна їм пам’ять. Словами великої вдячності я звертаюся до тих, хто носить горде звання «Захисник України», за вашу самовідданість, за патріотизм, за любов до України. Усім бажаю міцного здоров’я, миру, спокою, родинного затишку. Слава Україні! – такими словами до всіх присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський.

З вітальними словами до присутніх звернувся і голова районної ради Роман Домбровський.

– Вдруге, згідно з Указом Президента України, 14 жовтня ми відзначатимемо на державному рівні День захисника України. Це свято і наших дідів-прадідів, і наших сучасників. Клич «Слава Україні» об’єднує нас у єдину націю. Із цим кличем нині наші захисники відстоюють суверенітет нашої держави на Сході. Від себе особисто, від депутатського корпусу районної ради я щиро вітаю всіх зі святом мужнос­ті, святом патріотизму і великої любові до рідної землі. Від усіх жителів Світловодщини я висловлюю слова вдячності воїнам антитерористичної операції за те, що ми тут, на центральній території України не чуємо пострілів і вибухів. Ви – наші захисники, і ми завжди про це пам’ятатимемо. Я зичу всім добра, миру і щоб у наших серцях завжди жила любов до рідної землі, – звертаючись до присутніх, сказав Роман Домбровський.

На урочистостях керівники району також вручили нагороди. Відповідно до Указу Президента України, «За виконання бойового завдання» медаллю «Захиснику Вітчизни» нагородили матроса Юрія Сікораку; почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради нагороджено учасників бойових дій Анатолія Бондаренка, Андрія Деуша, Юрія Конограя, Валерія Капустяна, Дмитра Бурцева, Віталія Кравцова, Олександра Кудінова, Олександра Новікова, Віктора Падалицю, Олексія Пономаренка, Миколу Притулу, Сергія Промахова, Миколу Романчу, Максима Хижняка, Андрія Штиренка, Валерія Юшка; подяки Світловодської районної державної адміністрації та районної ради оголошено волонтерам групи «Голубка» Ірині Вараксі та Наталії Задорожній. Почесною грамотою обласної ради та іменним годинником нагородили депутата обласної ради, волонтера, голову громадської організації «Іволга» Дарію Ільїну.

Від імені народного депутата України Олеся Довгого з Днем захисника України жителів Світловодщини привітала його помічник Анна Трубаченко. Вона зачитала вітальну листівку від Олеся Станіславовича, а також побажала усім жителям нашого прекрасного краю, а особливо – воїнам-захисникам України, миру, добробуту та особистого щастя. Військовий комісар, підполковник Микола Грінченко також привітав наших захисників зі святом і побажав, насамперед, миру у нашій державі. Усіх захисників України, які загинули, виконуючи свій громадянський обов’язок, присутні в залі вшанували хвилиною мовчання.

Серед своїх побратимів у глядацькій залі була і жінка, одягнена у військову форму. На грудях у неї виблискували медалі. Це Олена Коломоєць, член Світловодської міськ­районної спілки учасників АТО. Пані Олена служила по мобілізації у 81-ій аеромобільній бригаді, брала участь у бойових діях під Авдіївкою, потім була служба у 19-ому мотопіхотному батальйоні. Воїн-захисниця має медалі «Патріотка України», яку їй вручили під час служби в батальйоні «За патріотизм і відданість Україні», медаль «Ветеран 5-ої БТГР» і медаль «Учасник АТО». За професією Олена психолог, та в армії професійними навичками користувалася, хіба що, сама – там були інші завдання, інша служба.

– Я щиро вітаю усіх захисників України, особливо – учасників АТО зі святом і бажаю лише миру та здоров’я. Все інше – у наших руках, – сказала Олена Коломоєць.

Після урочистої частини до уваги глядачів аматори сцени запропонували концертну програму.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.