Зі святом, рятівники!

17 вересня працівники Світловодського міськрайонного відділу ДСНС України у Кіровоградській області відзначили своє професійне свято. Особовий склад та ветеранів 17 ДПРЧ У ДСНС України у Кірово­градській області вітали заступник голови Світловодської районної державної адміністрації Володимир похілов, заступник голови районної ради Олексій Шаповал, міський голова Валентин Козярчук та його заступниця Ірина Щербина.
Керівники подякували рятувальникам за їхній високий професіоналізм, за самовіддану працю, за те, що вони цілодобово стоять на сторожі життя наших громадян; побажали всім міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя і якомога менше викликів з приводу надзвичайних ситуацій.
– Рятувальник – це людина, яка покликана рятувати, інколи – ціною свого здоров’я і навіть життя. Там, де потрібна допомога, ви приходите першими. Тому я, перш за все, бажаю вам здоров’я, професійних успіхів і особистого щастя, звертаючись до присутніх, сказав Олексій Шаповал.
За високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди відзначення Дня рятувальника керівники міста і району відзначили кращих працівників 17 ДПРЧ У ДСНС України у Кіровоградській області грамотами. Нагороди отримали: лейтенант служби цивільного захисту, провідний фахівець Світловодського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області Сергій Гончаренко; капітан служби цивільного захисту, начальник караулу 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Олександр Баранець; прапорщик служби цивільного захисту, командир відділення 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Олексій Сопільняк; головний бухгалтер 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Наталія Сіромаха; діловод 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Любов Чаус; старший лейтенант служби цивільного захисту, інспектор 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Юлія Кузнєцова; прапор­щик служби цивільного захисту, командир відділення 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Дмитро Волинський; молодший сержант служби цивільного захисту, старший пожежний-рятувальник 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Вадим Марковський; прапорщик служби цивільного захисту, командир відділення 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Дмитро Киреєв; фахівець з персоналу 1-ї категорії 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Людмила Кущ.
Професія рятувальника почесна, але дуже небезпечна. Майже щодня працівники служби «101» ризикують своїм життям задля спасіння життя інших. Та кожна людина – і рятівник, і врятований – відчувають потребу у Божому захисті.
За багаторічною традицією до рятувальників Світловодщини у День їх професійного свята звернувся протоієрей Свято-Покровського кафедрального собору Віталій Коваленко.
– Серед безлічі робочих днів, які у вас пов’язані із небезпекою, один день у році – це ваше свято. Та навіть сьогодні у ваших очах я бачу смуток, біль і немає урочистої радості. Я вже 13 років поспіль у цій кімнаті вітаю вас із професійним святом, і щоразу говорю про віру, яка має жити у ваших серцях. Про ту віру, яка допомагає вам у надзвичайних ситуаціях, яка допомагає вам рятувати людей.
Пожежі, повені, техногенні катастрофи відбуваються не лише в матеріальному вимірі, а й в духовному. І коли ви рятуєте, важливо, аби був хтось поряд, коли потрібен порятунок вам, вашій душі, вашому серцю. Я цього вам щиро бажаю. Бажаю вам сили і міцності віри, і щоб поряд завжди була людина, яка готова допомогти вам, – вітаючи рятувальників із професійним святом, сказав, зокрема, Віталій Коваленко.
У своєму зверненні до рятувальників редактор газети «Вісті Світловодщини» Світлана Калугіна подякувала за їхню роботу, а також за співпрацю із засобами масової інформації Світловодщини.
– Розповідаючи на шпальтах газет, з телеекранів про свою роботу, про надзвичайні ситуації, в які потрапляють громадяни, ви інформуєте їх і про те, як слід себе поводити у тій чи іншій ситуації. Ви проводите велику роз’яснювальну роботу з різних питань, працюєте зі школярами, з молоддю. А це дуже великий об’єм роботи. Не дарма гаслом вашої роботи є слова «Запобігти, врятувати, допомогти»! Я вітаю всіх зі святом і бажаю вам лише добра, – серед іншого сказала Світлана Калугіна.
На завершення урочис­тостей до своїх колег звернувся начальник 17 ДПРЧ У ДСНС України у Кіровоградській області, старший лейтенант служби цивільного захис­ту Олександр Берест. Він, зокрема, наголосив на основних завданнях, які стоять перед працівниками 17 ДПРЧ У ДСНС України у Кіровоградській області.
– Попередження та ліквідація пожеж, аварій та катастроф, знешкодження боєприпасів, рятування людей на воді, під час дорожньо-транспортних пригод та з-під завалів – ось не повний перелік завдань служби порятунку.
Якщо говорити мовою цифр, то з початку 2019 року виникло 150 надзвичайних подій, з них 70 пожеж, 5 випадків виявлення боєприпасів, 3 випадки необережного поводження на воді, 74 надзвичайні події іншого характеру; загинуло 5 осіб (3 – на воді, 2 – внаслідок пожежі), врятовано 10 осіб, – зазначив Олександр Берест. – Кожен робочий день – це випробування професіоналізму та сили духу, а кожна ліквідована пожежа та аварія – це врятовані людські життя, збережені матеріальні та культурні цінності.
– Хочу наголосити, що в День рятівника ми вшановуємо наших ветеранів, тих, хто самовіддано працював, на власному прикладі навчав нинішнє покоління рятувальників. Своєю високопрофесійною мужньою роботою ми підносимо престиж нашої держави, і неодноразово підтверджували високу готовність прийти на допомогу тим, хто її потребує. Незважаючи на різні обставини, підрозділ і надалі старанно виконує поставленні перед ним завдання, – сказав Олександр Берест.
Окрім роботи, працівники 17 ДПРЧ У ДСНС України у Кіровоградській області активно займаються спортом. Так, підрозділ взяв участь у першості міста Світловодська з футзалу серед команд колективів фізичної культури, де команда «РЯТІВНИК» посіла ІІІ місце, а в чемпіонаті Світловодського району з футболу – І місце.
Олександр Берест подякував органам влади за підтримку, побажав усім міцного здоров’я, побільше життєвих благ і якомога менше тривожних викликів.
– Нехай мир і злагода панують у ваших домівках, а Господь оберігає від негараздів, – на завершення своєї промови сказав начальник 17 ДПРЧ У ДСНС України у Кіровоградській області.
Після урочистостей рятувальників-ветеранів запросили до солодкого столу, а особовий склад ДПРЧ 17 У ДСНС України у Кіровоградській області приступив до несення служби.
“ВС”.