Змагалися козаки та козачки Світловодщини

Минулого тижня у Захарівці під патронатом Світловодської районної державної адміністрації та відділу освіти, молоді та спорту РДА відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), який тривав два дні.

У грі взяли участь вісім команд вiд Миронiвської, Григорiвськoї, Глинськoї, Великоскельовської та Микiльської шкiл, а також вiд Озерського, Захарiвського НВК i Павлiвського НВО, тренери та супроводжуючі. Всього до Захарівки приїхало близько 100 осіб. Обов’язковою умовою для всіх учасників було участь в складі команд 8 осіб – хлопчиків та дівчаток.

Суддівство здійснювали компетентне жу­рі, до складу якого ввійшли представник методичного відділу РМК, вчителі предмету «Захист Вітчизни», «Основи життя», фізичної культури та інші під головуванням виконуючого обов’язки начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергія Чурилова.
Аби привітати учасників гри з початком змагань, під час відкриття до них звернулися заступник голови районної державної адміністрації Володимир Похілов, виконуючий обов’язки начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Чурилов, депутат Павлівської сільської ради Володимир Мотуз та інші. Усі бажали школярам проявити максимальну витривалість, фізичну підготовку і вибороти перемогу.

До програми гри ввійшли такі випробування: «Впоряд» (стройова підготовка) і «Візитка рою», стрільба (виконання стрільб з пневматичної зброї), «Бівак» (таборування – облаштування, побуту, чистоти табору рою), гра «Пластун» (командна інтелектуально-екстремальна гра з військово-спортивними та туристичними елементами, смуга перешкод), «Смуга перешкод», гра «Відун» (інтелектуальні змагання по історії українського війська, сучасних збройних сил України), «Добре діло», силова гра «Лава на лаву», перетягування линви», рятівник, «Теренова гра» (класична тактично-командна гра із боротьбою за прапор та із використанням пов’язок-липучок на руки для системи «вбитий-живий».

Протягом двох днів майбутні захисники України у чесній боротьбі наполегливо йшли до перемоги. Усі команди продемонстрували неабияку фізичну та моральну підготовку. Та, як і в будь-яких змаганнях, визначилися переможці. Кращими серед інших стала команда «Гайдамаки» Захарівського НВК, тож саме вони представлятимуть наш район на обласному етапі гри. Слід зазначити, що в складі Захарівської команди був і наймолодший спортсмен – третьокласник Дмитро Гарбуз, який, разом зі своїми старшими товаришами, мужньо пройшов усі випробування дводенних змагань. Друге місце виборола команда із Великоскельовської школи, третіми стали павлівські школярі.

Всi учасники отримали масу задоволення та купу позитивних емоцій, знайшли нових друзiв.
Слід відзначити Великоскельовських школярів, які найкраще себе показали у випробуванні «Добра справа». Їх творчий виступ та знання історії, презентація своєї команди та військовий вишкіл перевершили виступи інших команд.

У творчому конкурсі «Ватра» краще за всіх виступила команда з Миронівки.

Усі учасники гри нагороджені дипломами, а команди-переможці отримали ще й кубки та медалі, а також короваї.

Організатори змагань дякують Захарівському сільському голові Віктору Гарбузу за підготовку до проведення змагань.

Світлана Калугіна.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.