Знаю ситуацію зсередини

  На відеозвернення представника громадського руху м. Світловодськ «Стаття 5» від 27 квітня 2020 року щодо «невідповідного» лікування хворих на коронавірусну інфекцію в нашій лікарні, яке має суб’єктивний характер і в більшості не відповідає дійсності, хочу більш детально зупинитися на цій ситуації,  бо знаю її зсередини.
Як вчора було повідомлено, 25 квітня 2020 року пізно ввечері  до КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР надійшли позитивні результати ПЛР-тестування 2 пацієнтів, які перебували на лікуванні в інфекційному відділенні з діагнозом пневмонія. В зв’язку з тим, що це були перші випадки СОVІD-19 в нашому місті, а в м.Олександрія, до речі,  поки взагалі випадків СОVІD-19 не зареєстровано, та ситуація сталася у вихідні дні, інфекційна лікарня м. Олександрія тільки вчора змогла прийняти цих хворих.  Але з першого дня перебування в нашій лікарні хворі безкоштовно отримували антибактеріальне лікування пневмонії згідно протоколу МОЗ України, і стан пацієнтів не погіршувався, як сказано у відеозверненні, а залишався стабільним, середньої важкості, аж до переведення в м. Олександрія. Так, деякі специфічні препарати при СОVІD-19 хворі не отримували у нас, бо ними забезпечені тільки  лікарні, які визначені наказом МОЗ України  для лікування хворих на СОVІD-19, в т.ч. Олександрійська інфекційна лікарня. Щодо жінки, яка одночасно з хворими на СОVІD-19 лікувалася у відділенні, її не можна було переводити в інше відділення, бо вона є контактною особою. Нині щодо неї проводиться епідспостереження та повторно взято мазки на ПЛР-тестування. І 28.04.2020 року отримано негативний результат ПЛР-тесту та жінку готують до виписки.
Щодо незабезпечення працівників інфекційного відділення засобами індивідуального захисту, хочу відповісти цифрами: тільки протягом квітня поточного року персонал отримав 1100 масок, в т.ч. 500 – багаторазового використання, 82 одноразових комплекти захисного одягу та 3 багаторазових комплекти одягу біологічно захисного, більше 800,0 рукавичок,15,0 захисних щитків для обличчя, 2,0 л спирту для знезараження поверхонь та маніпуляцій, 5,0 л антисептику та інше. Так, цього недостатньо, але на сьогодні працівники мають можливість захистити себе від інфікування.
Працівники, що залишилися на обсервації в інфекційному відділенні до отримання результатів ПЛР-тестування,  забезпечені всім необхідним, в т.ч. отримують 3-разове харчування, завезена питна вода та й працівники лікарні допомагають.
Тому, вважаю, кожен повинен займатися своєю справою, а не збирати плітки, нам і так несолодко.
Дякую за порозуміння.

Галина Талалаєва, районний інфекціоніст КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР.