ЗНО – визначальний екзамен в житті школяра

Хоч навчальний рік офіційно ще не закінчився, для одинадцятикласників настала найвідповідальніша пора за всі їхні роки навчання у школі – зовнішнє незалежне оцінювання. Про те, як проходить ЗНО у Світловодському районі, поінформувала методистка КЗ «Світловодський РМК» Олена Кулинич.
«Розпочалося ЗНО 21 травня – наші випускники здавали математику. Математика хоч і дуже важлива навчальна дисципліна, та обов’язковою вона була для здачі лише для тих випускників, які вирішили пов’язати своє майбутнє навчання з точними науками. 4 червня гуманітарії здаватимуть історію України – на цей предмет зареєструвалося 21 учень нашого району.
23 травня було здано ЗНО по обов’язковій для всіх випускників навчальній дисципліні – українська мова і література. Цей предмет здавала найбільша кількість школярів, тому загалом по області їх приймали аж 32 пункти тестування. У роботі було задіяно 1316 осіб персоналу, 534 аудиторії, в яких проходили тестування, і 7678 випускників, що склало 97% від загальної кількості зареєстрованих (всього по області зареєстрованих 7913 учнів).
Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури загалом пройшло злагоджено та у відповідності з вимогами. У ході проведення ЗНО було зафіксовано 3 випадки наявності у абітурієнтів мобільних телефонів та 2 пристрої з навушниками. Абітурієнти були вилучені з аудиторій та втратили можливість здачі даного предмету.
27 травня 2019 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з іспанської, німецької та французької мов. Працював 1 пункт тестування у м. Кропивницькому; 28 травня 2 учні здавали англійську мову; 30 травня – 7 учнів здають фізику.
У червні здаватимуться навчальні дисципліни, які довільно обрали самі випускники: 6 червня 24 випускники здаватимуть біологію, 11 червня 1 учень здаватиме гео­графію; 13 червня 2 учнів здаватимуть хімію.
Всього із Світловодського району у ЗНО беруть участь 32 учні 11 класів (1 – звільнений), – зазначила Олена Кулинич.
Результати ЗНО по окремим предметам наразі невідомі, але випускники вже знають відповіді на питання по тих навчальних предметах, які вже здали, тож можуть зорієнтуватися, який бал отримають.
Загальні результати ЗНО ми обов’язково оприлюднимо на сторінках газети «Вісті Світловодщини»
Світлана Калугіна.